בדלתיים סגורות ואיסור פרסום: לפעיל השמאל שנעצר אסור לפגוש עו"ד

הפעיל חשוד במגע עם סוכן זר. ל"הארץ" נודע כי הוא נחקר גם בחשד לסיוע להריגה, קשירת קשר לניסיון רצח והסעת שוהה בלתי חוקי. מעצרו הוארך בשבוע

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

בית משפט השלום בירושלים האריך אחר הצהריים (שלישי) בשבוע את מעצרו של פעיל שמאל שנעצר בחשד למגע עם סוכן זר. ל"הארץ" נודע כי החשוד נחקר גם בשל סעיפים נוספים ובהם סיוע להריגה, קשירת קשר לניסיון רצח, העברת ידיעות לסוכן זר, הסעת שוהה בלתי חוקי ושימוש בסמים. בשל איסור הפרסום לא ידוע אילו סעיפים הוצגו בסופו של דבר לשופט. עם זאת ידוע כי אחד הסעיפים שהוצגו לשופט הוא מגע עם סוכן זר.

בית המשפט אישר את בקשת המשטרה למנוע מהחשוד מפגש עם עורך דין. בית המשפט אף אסר על פרסום פרטיו של הפעיל, בנימוק כי קיים חשש לשיבוש חקירה. מוקדם יותר ביקשה המשטרה לקיים את הדיון בהארכת מעצרו של החשוד בדלתיים סגורות. 

במשטרה ריכזו בימים האחרונים כמה תלונות שהוגשו נגדו. התלונות הועברו למחוז ש"י, ומפקד המחוז, ניצב שלומי מיכאל, הטיל את החקירה על היחידה המרכזית של המחוז.

אתמול נעצר הפעיל על ידי אנשי היחידה המרכזית. הוא לא נדרש לחקירה טרם מעצרו, ולא הוצא נגדו צו איסור יציאה מהארץ.

עו"ד לאה צמל, המייצגת את החשוד, אמרה כי העבירות המיוחסות לו מופרכות מעיקרן. "המשטרה רוצה ליצור איזון עם חקירת רצח דומא", אמרה צמל. "בשל פעילותו הוא היה קורבן לתקיפות אלימות מצד מתנחלים ולמסכת של התעמרות מצד הרשויות, שכללה מספר רב של מעצרי שווא ותביעות קנטרניות. לאחרונה הוא ספג אינספור איומים מחרידים על חייו, ולאחר שפעילי ימין פרסמו את כתובתו הוא אף הותקף בפתח ביתו. הוא חש איום ממשי לשלומו ומצבו הבריאותי הידרדר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ