נער בן 14 מוואדי ערה נמצא כבול ברגליו בשרשרת ברזל

ההורים סיפרו שלא הצליחו להשתלט על ילדם, אך טענו כי מדובר באירוע חד פעמי. הם נלקחו לחקירה אך שוחררו בערבות. בהמלצת גורמי הרווחה הילד הוחזר לביתו

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

נער בן 14 נמצא היום (רביעי) בשעות הצהריים כבול ברגליו בשרשרת ברזל בביתו. הוריו נלקחו לחקירה. הנער היה לבד בבית, באחד מיישובי ואדי ערה. לאחר שאותרו הוריו הם נלקחו לחקירה בחשד לכליאת שווא והתעללות פיזית ונפשית בחסר ישע. ההורים הביעו צער על המקרה, וטענו שלא הצליחו להשתלט על ילדם ושמדובר באירוע חד־פעמי. ההורים שוחררו בערבות לביתם בתום החקירה. בהמלצת שירותי הרווחה הוחזר הילד לביתו.
הנער אותר במקרה בעת חיפושים של המשטרה אחרי אמצעי לחימה בלתי חוקי.
מנהל שירותי הרווחה ביישוב סיפר ל"הארץ" כי מדובר במשפחה המטופלת ונתמכת בשירותי מחלקת הרווחה גם מבחינה כלכלית וגם במסגרות תומכות שהילדים נמצאים בהן אחר הצהריים. לדבריו, הנער סובל מבעיות התנהגות קשות. הוא אמנם לומד בבית ספר רגיל, אבל בכיתה לחינוך מיוחד.
"הם עשו את זה כהגנה על הילד, שלא ייצא החוצה, כי כשהוא יוצא, הוא נעלם", אמר המנהל. הוא סיפר כי מחר יתקיים דיון במחלקת הרווחה, בהתייעצות עם משרד הרווחה ובהשתתפות הילד וההורים, ותיבנה לו תוכנית טיפולית מתאימה. אחת האופציות היא שהוא יישאר בקהילה, האופציה האחרת היא שהוא יהיה מחוץ למסגרת הקהילה.
מנהל שירותי הרווחה ביקש לציין כי המשפחה נתונה למעקב מאוד אינטנסיבי, הן של מחלקתו והן של קרובי משפחה.

הנער כבול באזיקים, אתמול
הנער כבול באזיקים, אתמולצילום: חטיבת דובר המשטרה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ