המשטרה ממליצה להעמיד לדין את מפקד כלא איילון בגין אונס ומעשים מגונים

המשטרה הודיעה כי עם סיום חקירתו של גונדר משנה שוהם יוסף, התגבשה תשתית ראייתית לכך שביצע עבירות מין בעובדת ששירתה תחתיו בכמה הזדמנויות. התיק הועבר לפרקליטות

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

המשטרה הודיעה היום (חמישי) כי גובשה תשתית ראייתית להעמיד לדין את מפקד כלא איילון, גונדר משנה שוהם יוסף, בחשד לביצוע עבירות מין. לפי הודעת המשטרה, מהחקירה עולה חשד כי הוא ביצע אונס ומעשים מגונים בעובדת שב"ס שהיתה תחת פיקודו בכמה הזדמנויות.

חקירת הפרשה החלה בחודש שעבר בעקבות מידע שהועבר למשטרה על ידי גורמים בשירות בתי הסוהר, "והתנהלה בשיתוף פעולה מלא עמם", לשון המשטרה. במסגרת החקירה, כך לפי המשטרה, נחקר יוסף באזהרה, נגבו עדויות ובוצעו פעולות חקירה שונות לבדיקת הטענות שהועלו.

כלא איילון, ארכיוןצילום: עופר וקנין

"ממצאי החקירה מעלים כי יוסף ביצע לכאורה אינוס ומעשים מגונים בכמה הזדמנויות כלפי עובדת שהיתה תחת מרותו וכן התגבשה תשתית ראייתית לכך כי הטריד מינית עובדת נוספת בעת שהיתה תחת פיקודו באחד מתפקידיו הקודמים, אך בשל חלוף הזמן חלה על מקרה זה התיישנות", הודיעו במשטרה.

כעת, עם סיום החקירה, הם ממליצים להעמידו לדין בגין עבירות אינוס, מעשה מגונה בבגיר תוך ניצולו ושימוש לרעה בכוח המשרה בכמה הזדמנויות. עם ההחלטה, תיק החקירה יועבר כעת לפרקליטות מחוז מרכז להמשך טיפול בפרשה.

עם תחילתה של החקירה בחודש שעבר, נשלח יוסף למעצר בית בן חמישה ימים והורחק ממתקני השב"ס ל-15 ימים. כמו כן, נציבות השב"ס השעתה אותו מתפקידו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ