פגישה בין סנגורי אולמרט לפרקליטות הסתיימה ללא הסכמות

עורכי דינו של רה"מ לשעבר נפגשו עם בכירי הפרקליטות בניסיון לגבש הסדר כולל בפרשות בהן מעורב. פרקליט המדינה: לא אעשה לו הנחות סלב; בשבוע הבא: דיון בעליון בערעור על ההרשעה בפרשת טלנסקי

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

סנגוריו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נועדו היום (חמישי) עם פרקליט המדינה שי ניצן ועם בכירים נוספים בפרקליטות ודנו באפשרות חתימה על הסדר כולל בפרשות בהן מעורב אולמרט. הפגישה הסתיימה ללא הסכמות בין הצדדים, וטרם נקבעה פגישה נוספת.

ניצן, המשנה שלו לעניינים פליליים אלי אברבאנל והתובע בתיק טלנסקי אורי קורב דרשו בין היתר בפגישה כי אולמרט יודה ב"תיק השיבוש" בפרשת הולילנד, שטרם הוחלט בו על הגשת כתב אישום ובמרכזו הקלטות של שולה זקן שבהן אולמרט לכאורה משכנע אותה שלא להעיד נגדו. 

אולמרט בבית המשפט העליון, בחודש שעברצילום: דודי ועקנין

מנגד, באי כוחו של אולמרט - עורכי הדין אייל רוזובסקי ורועי בלכר - ביקשו מהמדינה שתמשוך את ערעורה על זיכויו של אולמרט בפרשת ראשונטורס, תסגור את תיק השיבוש ותאפשר לאולמרט לרצות במקביל את עונשו בפרשות טלנסקי והולילנד. בתמורה, פרקליטי ראש הממשלה לשעבר הציעו למשוך את הערעור שהגישו בפרשת טלנסקי ולא לנהל עוד הליכים משפטיים כלשהם בעניינו של אולמרט.

פרקליט המדינה שי ניצן אמר הערב בראיון לחדשות 2 כי "אין לנו שום כוונה לתת לאולמרט הנחות סלב או החמרות סלב. אם נחשוב שהאינטרס הציבורי ייצא נשכר מהעסקה, אעשה זאת. אם הנאשם מוכן להודות ולקבל עונש ראוי, לכן עושים הסדרי טיעון".

ביום שלישי בשבוע הבא צפוי להתקיים דיון בבית המשפט העליון בערעורו של אולמרט על הרשעתו בפרשת טלנסקי, שבמסגרתה נשלח לשמונה חודשי מאסר בפועל. ראש הממשלה לשעבר אמור לרצות את העונש, שגזר עליו בית המשפט המחוזי בירושלים, במצטבר עם העונש שנגזר עליו קודם לכן בפרשת הולילנד — 18 חודשי מאסר.

בחודש שעבר קיבל בית המשפט העליון באופן חלקי את ערעורו של אולמרט וזיכה אותו מאישום בגין קבלת שוחד על סך חצי מיליון שקלים, שהועברו לכאורה מעד המדינה המנוח שמואל דכנר לאחיו של ראש הממשלה לשעבר, יוסי אולמרט.

עם זאת, ההרכב, שמנה חמישה שופטים, השאיר על כנה את הרשעת אולמרט בקבלת שוחד על סך 60 אלף שקלים כשכיהן כשר התמ"ת "בפרשת הזרע", והפחית את עונשו משש שנות מאסר לשנה וחצי. אולמרט הורשע בקבלת שוחד לצורך קידום ענייניה של חברת הזרע, שניסתה לקדם בנייה למגורים בקרקעות החקלאיות שבבעלותה. 

ראש הממשלה לשעבר אמור להתחיל לרצות את מאסרו בגין העבירות בתיק הולילנד ב-15 בפברואר השנה בכלא מעשיהו ברמלה. על עונשו בתיק טלנסקי חל עיכוב ביצוע עד להכרעה בערעור. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ