מבקר המדינה ערך שימוע לנתניהו בפרשת ביביטורס

השימוע נערך לבקשת רה"מ שביקש לשטוח את טענותיו לגבי הדו"ח שעסק במימון נסיעותיו לחו"ל כשר אוצר. אם לא יעלה בו מידע חדש, הדו"ח צפוי להתפרסם לראשונה לציבור בחודשים הקרובים

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

מבקר המדינה יוסף שפירא ערך הבוקר (שישי) שימוע לראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות ממצאי דו"ח ביביטורס, העוסק במימון נסיעותיו לחו"ל כשר אוצר. השימוע נערך לבקשתו של ראש הממשלה שביקש לשטוח גם בעל פה את טענותיו ולא להסתפק רק בתגובה בכתב.

הליך גיבוש הדו"ח החל במשרד המבקר לפני יותר מארבע שנים וחצי עוד במהלך כהונתו של המבקר לשעבר מיכה לינדנשטראוס, אך ממצאיו טרם הובאו לידיעת הציבור. במידה שלא יעלה במהלך השימוע היום מידע חדש, צפוי הדו"ח להתפרסם לראשונה לציבור בחודשים הקרובים.

נתניהו והמבקר שפירא, בוועדה לביקורת המדינה ב-2012צילום: אמיל סלמן

לפני כשבוע דווח בערוץ 10 כי היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בודק חשד לפלילים בפרשה שבמרכזה נסיעותיו של נתניהו לחו"ל בעת ששימש כשר האוצר. על פי הדיווח, וינשטיין בודק אם יש פסול בקשרים שניהל ראש הממשלה במהלך נסיעותיו עם אנשי עסקים. החשד התעורר בעקבות תגובתו של נתניהו לדו"ח שהועברה למשרד המבקר ב-15 בנובמבר, לאחר שפורסם ב"הארץ" כי המשרד נתן לראש הממשלה שלוש ארכות להגשת תגובתו לטיוטה השלישית של הדו"ח.

לפני כחודשיים דווח ב"הארץ" כי חומרים נוספים הקשורים בגורמים המוזכרים בדו"ח הועברו לבחינתו של היועץ כבר בפברואר 2015. זאת, לאחר שווינשטיין הודיע בתום כמעט שנתיים של בדיקה, בספטמבר 2014, כי מהדו"ח המקורי - שמאז עבר כמה שינויי גרסאות - לא עולה חשד לביצוע מעשים פליליים. כעת התשובות שהגיש נתניהו הוצלבו עם החומר שאסף המבקר, והמידע כולו הועבר לידי היועץ.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה כי "מטבע הדברים, איננו מתייחסים להליכי בדיקה – בין שקיימים כאלה ובין שלא - ואין בכך כדי לאשר או להכחיש את האמור בפנייה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ