15 חודשי מאסר לתושב אשקלון שהרג גורת כלבים

זהו אחד העונשים החמורים ביותר שהוטל על אדם בישראל בגין פגיעה בבעל חיים. השופטת: עבירת אלימות כלפי גוף מתייחסת לכל גוף, ולא רק לגוף אדם

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית משפט השלום בקרית גת גזר בחודש שעבר 15 חודשי מאסר על רפאל לוי (37), תושב אשקלון שהרג גורת כלבים ותקף כלבה נוספת. זהו אחד העונשים החמורים ביותר שהוטל על אדם בישראל בגין פגיעה בבעל חיים. לוי, שתקף את בעלי החיים בפברואר 2015, התחיל היום (ראשון) את ריצוי עונשו.

לפי כתב האישום, במהלך ויכוח שהתפתח בין לוי שהיה בגילופין לבין אחותו, הוא הרים את גורת הכלבים של אחותו, בת שלושה שבועות, הטיח אותה בקיר וגרם למותה. לאחר מכן עזב את הדירה וקבר את הגורה. כשחזר לדירה מאוחר יותר, הבחין באחותו יושבת בסמוך לכלבתה הנוספת. לוי ניגש לעברה ותקף את הכלבה במכות ארגוף לראשה.

השופטת רובין לביא גזרה על לוי עונש של עשרה חודשי מאסר בפועל והפעילה עונש מאסר על תנאי שנפסק נגדו בעבר בגין החזקת סכין. לביא ציינה כי מאז שנת 2000 צבר לוי תשע הרשעות קודמות הכוללות תקיפת שוטרים, החזקת סמים לשימוש עצמי, איומים והחזקת סכין. השופטת לביא הוסיפה כי בעקבות ההרשעה האחרונה, בדבר החזקת הסכין, נפסק נגד לוי עונש מאסר על תנאי של שבעה חודשים בגין "כל עבירת אלימות כלפי גוף". השופטת לביא קבעה כי ניתן להפעיל את עונש התנאי, שכן "עבירת אלימות כלפי גוף" מתייחסת לכל גוף, ולא רק לגוף אדם.

"הערך החברתי המוגן הינו עקרון קדושת החיים, אפילו שמדובר בבעלי חיים", קבעה לביא, "מתפקידו של בית המשפט להגן על יצורים חיים שאינם יכולים להגן על עצמם. על מעשים שכאלה יש לגזור דין שירתיע גם אחרים לבצע עבירות חמורות כלפי אחרים חסרי ישע".

מפגינים למען זכויות בעלי חיים מניפים שלטים שעליהם נכתב "די לכאב ולהתעללות" ו"החיים שלהם בידיים שלנו", בצירוף תמונות של בעלי חיים פצועים. ההפגנה נערכה בתל אביב ב-2012

במשפט נטען על ידי התביעה המשטרתית כי "חברה נאורה נמדדת לא רק ביחס כלפי בני אדם, אלא גם כלפי בעלי חיים, שלא יכולים להתמודד עם בני אדם והם חסרי אונים. לאחר סיום חקירת המקרה, הועבר התיק לידי מחלק תביעות לכיש שהגישו כתב אישום נגד הנאשם לבית המשפט. עמידה נחושה במהלך הדיונים תוך מדיניות חסרת פשרות במקרים מעין אלו, התעללות בבעלי חיים ובמקרה זה אף הריגת גורת כלבים, הביאו את בית המשפט לגזור על הנאשם עונש תקדימי בתחום הענישה נגד עבירות אלו".

בחודש שעבר גזר בית משפט השלום 13 חודשי מאסר בפועל על תושב תל מונד בגין תקיפת כלבו של שכנו. האיש, דוד שמואל, נכנס ביוני השנה למבנה בו הוחזק הכלב באופן קבוע בכניסה לבניין מגוריו. הוא דקר את הכלב בסכין בעת שהיה קשור ולא סיכן אותו, ואחר כך הותיר אותו להתבוסס בדמו. הכלב נזקק לסדרה של ניתוחים, בזכותם שרד.

שמואל הודה במעשים והביע חרטה. הוא טען כי דקר את הכלב משום שהוא תקף בעבר את אמו ואנשים אחרים. בית המשפט הרשיע אותו בהתאכזרות והתעללות בבעלי חיים ובהסגת גבול כדי לעבור עבירה. התביעה המשטרתית דרשה לגזור עליו שנתיים מאסר בפועל, אך בית המשפט הסתפק בחצי שנה, בתוספת הפעלת שבעה חודשי מאסר על תנאי בשל עבירות אלימות קודמות. כמו כן, גזר עליו בית המשפט שישה חודשי מאסר על תנאי ותשלום קנס ופיצויים בסך 7,000 שקלים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ