פעיל זכויות אדם פלסטיני נעצר, פרטי החקירה אסורים לפרסום

חוקרי המשטרה לא מסרו מה החשדות נגדו אך הודיעו כי יבקשו למנוע מהחשוד מפגש עם עורך דין. היום יובאו לדיון בבית משפט שני פעילי שמאל שנעצרו לאחרונה

ניר חסון
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ג'קי חורי

פעיל זכויות אדם פלסטיני מדרום הר חברון נעצר הלילה (רביעי) על ידי כוחות צה"ל, והועבר לחקירה במחוז ש"י. חוקרי המשטרה הודיעו לעורכת דינו כי יבקשו צו מניעת מפגש, והוטל צו איסור פרסום על פרטי החקירה. 

החוקרים לא מסרו לעורכת דינו של החשוד מה החשדות נגדו. לפי משפחת העצור, המעצר לווה באלימות. אביו סיפר כי בסביבות שתיים לפנות בוקר הופתעו בני המשפחה כשכוח של צה"ל כיתר את ביתם. "הבן שלי מתוקף תפקידו יודע לדבר עברית והוא שוחח עם אחד הקצינים לאחר שהפרידו אותו מכל שאר בני המשפחה והם אזקו אותו והחרימו את הטלפונים שלו ועזבו", אמר האב. "לא היה חיפוש בבית, רק לקחו את הטלפונים. אין לנו מושג למה הוא נעצר ועל מה. אני יודע שהבן שלי הוא פעיל בארגון זכויות אדם ולא קשור לשום דבר שיש בו פגיעה בביטחון ישראל או בכל אדם אחר".

היום יובאו בפני שופט בית משפט השלום בירושלים שני פעילי שמאל שנעצרו לאחרונה. מחוץ לבית המשפט מפגינים הבוקר עשרות פעילי שמאל. במקרה הראשון נעצר בשבוע שעבר בנתב"ג פעיל שמאל בחשד שהעביר מידע לסוכן זר ומעצרו הוארך. בית המשפט אסר על פרסום פרטיו מחשש לשיבוש החקירה בעניינו. לאור ממצאי החקירה, המליץ שופט בית המשפט השלום בירושלים למשטרה לא לבקש שוב להאריך את מעצרו. על פי הערכות, החשוד ישוחרר היום למעצר בית או שהמשטרה תודיע על הגשת כתב אישום נגדו. המעצר השני בוצע אתמול, וטרם ידוע אם המשטרה תבקש הארכת מעצר.  

ח"כ דב חנין הגיב הבוקר על המעצרים ואמר כי "הימין מנהל מערכה שמטרתה הפחדה, השתקה וסימון אויב חדש, פנימי, שיהווה חלופה לאיום האיראני - שעיר לעזאזל לכישלונות המוחלטים של השלטון בכל התחומים". 

"אי אפשר להתנער מהתחושה שמדובר בהפללה חסרת פרופורציה וקשר למציאות, שהיא בעצם רדיפה פוליטית מסוכנת שמטרתה סתימת פיות", אמרה מיכל הוכברג מתנועת לוחמים לשלום. "היום זה פעילי השמאל האלה, אבל ברור לי שמחר זה כולנו, ולא נשתוק מול ההפחדה וההשתקה של ההתנגדות לכיבוש".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ