המשטרה ערערה על החלטת ביהמ"ש לשחרר את פעיל השמאל; שהה לילה נוסף במעצר

מוקדם יותר אתמול החליט בית המשפט לשחרר את האיש, החשוד בהעברת מידע לסוכן זר, למעצר בית, וקבע כי פעיל נוסף שנעצר ישוחרר ללא תנאים. מעצרו של חשוד שלישי בפרשה הוארך עד הבוקר

ניר חסון
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים63
ניר חסון
ג'קי חורי

המשטרה הודיעה אתמול (רביעי) כי בכוונתה לערער על ההחלטה לשחרר את פעיל השמאל ואת פעיל זכויות האדם הפלסטיני . מוקדם יותר אתמול החליט בית משפט השלום בירושלים לשחרר את השניים, עם עיכוב ביצוע שנועד לאפשר למשטרה להגיש ערעור. בשני המקרים נאסרו פרטי החקירה לפרסום.

שני הפעילים נשארו במעצר ללילה נוסף ועניינם יידון בבית המשפט המחוזי בירושלים בעקבות הודעת המשטרה לסניגוריהם. על פי החלטת בית המשפט, השניים אמורים היו להשתחרר – הפעיל הישראלי למעצר בית והפעיל הפלסטיני ללא תנאים.

מעצרו של החשוד השלישי בפרשה, פעיל שמאל ישראלי נוסף , הוארך אתמול עד הבוקר ודיון בעניינו יערך בבית המשפט השלום בירושלים.

פעיל השמאל שאמור היה להשתחרר אתמול למעצר בית נעצר בשבוע שעבר בנתב"ג. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו פעם נוספת על אף שכבר ביום שני המליץ לה השופט לא לבקש עוד הארכה לאור ממצאי החקירה. מחוץ לבית המשפט הפגינו עשרות פעילי שמאל. "אי אפשר להתנער מהתחושה שמדובר בהפללה חסרת פרופורציה וקשר למציאות, שהיא בעצם רדיפה פוליטית מסוכנת שמטרתה סתימת פיות", אמרה מיכל הוכברג מתנועת לוחמים לשלום. "היום זה פעילי השמאל האלה, אבל ברור לי שמחר זה כולנו, ולא נשתוק מול ההפחדה וההשתקה של ההתנגדות לכיבוש".

פעיל זכויות האדם הפלסטיני נעצר על ידי צה"ל, שהעבירו לחקירה במחוז ש"י. הוטל צו איסור פרסום על פרטי החקירה. החוקרים לא מסרו לעורכת דינו של החשוד מה החשדות נגדו.

לפי משפחת העצור, המעצר לווה באלימות. אביו סיפר כי בסביבות שתיים לפנות בוקר הופתעו בני המשפחה כשכוח של צה"ל כיתר את הבית. "הבן שלי יודע לדבר עברית והוא שוחח עם אחד הקצינים לאחר שהפרידו אותו מכל שאר בני המשפחה והם אזקו אותו והחרימו את הטלפונים שלו ועזבו", אמר האב. "לא היה חיפוש בבית, רק לקחו את הטלפונים. אין לנו מושג למה הוא נעצר ועל מה. אני יודע שהבן שלי הוא פעיל בארגון זכויות אדם ולא קשור לשום דבר שיש בו פגיעה בביטחון ישראל או בכל אדם אחר".

ח"כ דב חנין הגיב אתמול על המעצרים ואמר כי "הימין מנהל מערכה שמטרתה הפחדה, השתקה וסימון אויב חדש, פנימי, שיהווה חלופה לאיום האיראני - שעיר לעזאזל לכישלונות המוחלטים של השלטון בכל התחומים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ