גידי וייץ
גידי וייץ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, דרש כי היועץ המשפטי של משרד מבקר המדינה, פרופ' יורם רבין, לא ישתתף בשימוע שנערך לו בפרשת "ביביטורס" מכיוון שהוא חבר של העיתונאי רביב דרוקר. 

ביום שישי שעבר ערך מבקר המדינה יוסף שפירא שימוע לנתניהו בעניין טיוטת דו״ח המייחס לנתניהו מימון לכאורה של נסיעות לחו״ל על חשבון עמותות ואילי הון בשנים שבהן שימש כשר האוצר בממשלת שרון.

רביב דרוקר ובנימין נתניהוצילום: בלומברג ואייל טואג

הטיפול בדו"ח נמתח בידי המבקר על פני שנים ארוכות. שפירא נבחר לתפקיד בתמיכת נתניהו וסיעת הליכוד ואחרי שנערך לו מעין ראיון קבלה במעון ראש הממשלה. לשימוע הגיע נתניהו מלווה בפרקליטו עו״ד דוד שמרון, מי שהמליץ לראש הממשלה לתמוך בבחירתו של שפירא לתפקיד המבקר. בתחילת השימוע, כשצמרת משרד המבקר נוכחת בחדר, הפתיע נתניהו את הנוכחים כשדרש כי היועץ המשפטי של משרד המבקר, פרופ' רבין, לא ישתתף באירוע וייצא מהחדר לאלתר. נתניהו נימק את דרישתו בכך שרבין הוא חבר של דרוקר, העיתונאי שחשף את הפרשה.

רבין השיב לנתניהו כי הוא לא רואה כל מניעה מלהשתתף בהליך וכי הוא אינו מצוי בניגוד עניינים, אך למען הנראות הוא ייעתר לבקשה. רבין עזב את השימוע מבלי שהמבקר שפירא התערב.

ממשרד מבקר המדינה נמסר בתגובה כי "מיד בפתח השימוע, העלה ראש הממשלה את עניין ההיכרות המוקדמת בין היועץ המשפטי למבקר המדינה, פרופ' יורם רבין לבין העיתונאי רביב דרוקר (השניים חברו בשעתם להקים את התנועה לחופש המידע). ראש הממשלה טען בין השאר כי בתוקף זאת פרופ' רבין אינו אובייקטיבי ואין הוא יכול להשתתף בשימוע. פרופ' רבין השיב, שההיכרות בינו לבין רביב דרוקר, אין משמעותה כלל ועיקר שהוא במצב של ניגוד עניינים, אך למען הניראות הוא מונע את עצמו ויצא מן החדר לאלתר. הוא עשה זאת באופן ספונטני ומבלי להמתין לתגובת מי מהמשתתפים. במצב עניינים זה, לא היה מקום לשנות את החלטתו של היועץ המשפטי למבקר המדינה. זאת כדי לאפשר ניהול תקין של השימוע לראש הממשלה וכדי למנוע ניסיונות לעכב את השימוע או למנוע אותו"

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ