העיתונאית אילה חסון התלוננה נגד שי ניצן בשל אזכורה בדו"ח על תיק גל בק

חסון, שערכה תחקיר על הפרשה, פנתה לנציבות הביקורת על הפרקליטות בעקבות אזכור דבריה של הנהגת הפוגעת בעניינה. חסון: ניצן מתייחס לדברים בלי שפנה לבדוק אותם עמי

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

העיתונאית אילה חסון הגישה אתמול תלונה לנציבות הביקורת על הפרקליטות, נגד פרקליט המדינה שי ניצן. חסון פנתה לנציבת הביקורת, השופטת בדימוס הילה גרסטל, בעקבות דברים שנכתבו עליה בהודעת דחיית הערר בתיק שעסק בדריסתו של הנער גל בק. הדו"ח פורסם בשבוע שעבר והוא מפרט מדוע לא נמצאו ראיות להעמדה לדין של הנהגת הדורסת על עבירת הריגה, שלא חלה עליה התיישנות.

בין השאר ציינו בפרקליטות את דבריה של הנהגת הפוגעת נגד חסון, שערכה תחקיר בנושא בערוץ 1. "בעדותה השנייה התייחסה החשודה גם להיכרות משפחתה עם עורכת התחקיר ששודר אודות התאונה בטלוויזיה", נכתב בהודעה. בהמשך נכתב: "לדבריה (הנהגת, ש"פ), שי נשר, בעלה של אילה חסון, היה בעבר ולמשך מספר שנים שותפו העסקי של אביה... לטענת החשודה, עם השנים נתגלע סכסוך עסקי בין אביה של החשודה לבין שי נשר והיחסים עלו על שרטון".

על כך הוסיפו בפרקליטות: "הגם שאיננו מטילים דופי באיש, הרי שמקום בו מדובר בתחקיר טלוויזיה אשר במסגרתו נוצר קשר בין עורכי התחקיר לבין חלק מעדי הראייה, לעתים עוד בטרם מסרו אלה את גרסתם במשטרה, מצאנו כי יש הכרח להביא את דברי החשודה בעניין זה".

על כך כתבה חסון לנציבת הביקורת: "פרקליט המדינה מייחד שתי פסקאות שלמות לאמירות אלו של הנהגת, מבלי שפנה לבדוק עמי, אם יש ממש בטענות אלו, וממילא מבלי שהיה כל צורך בהזכרת שמי או בצירוף העדות, לשם הכרעה עניינית בערר". העיתונאית הוסיפה ואמרה: "האם ייתכן שפרקליט המדינה או מי מאנשיו מנסים להטיל בי דופי? לקשור את ידיי ולייחס לעבודתי העיתונאית מניעים פסולים? וכל זה תוך הסתתרות מאחורי עדות שקרית של נהגת. העיתונאי המפרסם הוא הניצוד? וכל זאת משום שהעזתי למתוח ביקורת על הפרקליטות?". חסון ביקשה מהנציבה גרסטל להורות לפרקליט המדינה להתנצל. "מיד עם פרסום הדו"ח הפומבי ניהלתי דיאלוג עם הפרקליט שי ניצן, ואמרתי שהדורסת יכולה להשמיץ במשטרה עד אין קץ. ברגע שהפרקליטות מצטטת השמצה פרועה ושקרית, חובתם היתה לפנות אלי לבקשת התייחסות", הוסיפה.

הנער שנדרס, גל בק ז"ל צילום: צילום מסך מתוך תחקיר ערוץ 1 על דריסתו של גל בק

מלבד ההאשמות שהטיחה הנהגת בחסון, ציינו בפרקליטות בהודעת הערר כי "לפני חקירתם נחשפו חלק מהעדים לתחקיר של חסון, כשחלקם אף שוחח עמה או עם גורם שעבד עמה קודם למתן עדותם במשטרה. יש בכך כדי לפגוע בהודעותיהם".

מפרקליטות המדינה נמסר: "החלטת פרקליט המדינה פורסמה לציבור במלואה בשל חשיבותה ונוכח העיסוק התקשורתי הרב בנושא. כפי שהודגש בעניינה של חסון, אין בציטוט עדות הנהגת כדי להטיל דופי באיש".

בנציבות הביקורת בחרו שלא להתייחס לדברים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ