הסדר ניגוד העניינים של מנדלבליט: יעסוק בענייני נתניהו

היועמ"ש הנכנס, שעד עתה שימש כמזכיר הממשלה, יידרש להכריע בפרשות "ביביטורס" ומעונות רה"מ. עם זאת, לא יעסוק בהחלטות שקיבל בזמן ששימש כפרקליט צבאי ראשי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
היועמ"ש הנכנס אביחי מנדלבליט
היועמ"ש היוצא יהודה וינשטיין
שרת המשפטים איילת שקד

היועץ המשפטי הנכנס לממשלה, אביחי מנדלבליט, פרסם היום (שלישי) עם כניסתו לתפקיד, את הסדר ניגוד העניינים עליו חתם. בהסדר לא צוינה מניעה לכך שיעסוק בעניינים הנוגעים לראש הממשלה נתניהו למרות שעד עתה שימש כמזכיר הממשלה.

סוגייה זו מהותית כיוון שבין היתר יידרש מנדלבליט להכריע בפרשת מעונות ראש הממשלה, במסגרתה נחקרה רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, וכן בעניינים הנוגעים לפרשת "ביביטורס" המתגלגלים מעת לעת לבחינת היועץ ממשרדו של מבקר המדינה, יוסף שפירא.

סוגייה זו עלתה לא פעם במהלך הליך מינויו, בין היתר על רקע שאלת הצינון שבגינה זכה לתמיכתם של ארבעה חברי ועדת האיתור לתפקיד היועץ, אך לא לתמיכתו של יושב הראש נשיא העליון בדימוס אשר גרוניס. עם זאת, הטענה הועלתה גם בעתירה לבג"ץ בנושא שנדחתה על ידי חמישה שופטים פה אחד, אשר נימוקיה טרם פורסמו.

בהסדר ציין מנדלבליט כי הוא מנוע מלעסוק בעניינים הנוגעים לעיריית לוד, כיוון שגיסו, יוסף בן הרוש, מכהן בה כסגן ראש העיר מטעם מפלגת הבית היהודי. עוד ציין מנדלבליט כי הוא לא יוכל לעסוק בעניינים הנוגעים להחלטות שקיבל בעת ששימש כפרקליט הצבאי הראשי. בנוסף התייחב שלא יעסוק בעניינים הנוגעים לענייניו האישיים או לקרובי משפחתו או לאנשים שיש לו עימם זיקה כלכלית או עסקית.

בהסדר פירט מנדלבליט את עיסוקיו בחלוף השנים, ובהם שנות שירותו בפרקליטות הצבאית, עיסוקו כמרצה מן החוץ בפקולטה למשפטים בקרייה האדמית אונו והן כחוקר בכיר במכון למחקרי ביטחון לאומי. עוד הצהיר מנדלבליט כי אין לו מקורות הכנסה נוספים פרט להכנסתו מעבודתו בשירות המדינה, וכי הוא אינו מחזיק במניות בתאגידים כלשהם. היום, עם כניסתו לתפקיד, כינס את המשנים לו לישיבת עבודה ונועד עם פרקליט המדינה שי ניצן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ