המשטרה תמליץ שלא לפתוח בחקירה נגד סילבן שלום

במשטרה סבורים כי עדויות הנשים שטענו כי השר לשעבר הטריד אותן מינית מצביעות על דפוס פעולה קבוע מצדו, אולם עד כה אף אחת מהן לא הגישה תלונה רשמית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המשטרה צפויה להודיע בקרוב ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה כי היא מסיימת את הבדיקה בעניינו של השר לשעבר סילבן שלום וכי תמליץ שלא לפתוח בחקירה נגדו. בחודשים האחרונים הועלו בכלי התקשורת טענות של נשים שהיו כפופות לשלום או עבדו עמו כי הוא הטריד אותן מינית.

ביחידה הארצית לחקירות הונאה ניסו בחודשים האחרונים להגיע לנשים רבות שעבדו עם שלום. במשטרה סבורים כי העדויות של הנשים דומות וכי ניתן ללמוד על דפוס פעולה קבוע מצד שלום כלפי העובדות שלו, אולם עד כה לא הצליחו החוקרים להגיע למצב שבו אחת הנשים תגיש תלונה רשמית שתוביל לחקירה.

השר לשעבר סילבן שלום, בשנה שעברהצילום: אוהד צויגנברג

במשטרה אף יצרו קשר עם עיתונאים כדי שאלו ינסו לעזור ולקשר בין אותן נשים למשטרה. לדברי גורם בכיר במשטרה, ההחלטה של שלום לפרוש מהחיים הפוליטיים ככל הנראה חיזקה אצל הנשים את התחושה כי משפט שיימשך שנים רק יציב אותן בקדמת הבמה התקשורתית.

בדצמבר פורסמה ב"הארץ" עדות של עובדת לשעבר של שלום שממנה עולה כי במשך תקופה ארוכה נגע שלום פעמים רבות באיבריה המוצנעים בניגוד לרצונה. מגרסתה של העובדת לשעבר עולה כי בחלק מהמקרים ניסה שלום להחדיר את אצבעותיו לאיבר מינה בעת שהשניים ישבו במושב האחורי של מכונית, אך היא היתה לבושה באופן שמנע ממנו לעשות זאת.

העובדת לשעבר סיפרה כי שלום ניסה לגעת בה במקום העבודה וכן פעמים רבות בעת ששהו מחוץ למשרד, בין היתר בבתי מלון. מיד לאחר הפרסום החלו נשים נוספות לטעון טענות דומות. חלק מאותן נשים היו כפופות לשלום בשנים האחרונות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ