ספרי תורה הוצתו בבית כנסת בגוש עציון

אלמונים הציתו את הספרים בבית כנסת שהוקם לזכר שלושת הנערים שנחטפו ביולי 2014. נתניהו: נמצה את הדין עם המציתים. עקבות שנמצאו מובילים לעיירה הפלסטינית חלחול

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

אלמונים הציתו אתמול ספרי תורה בבית כנסת שהוקם לזכר שלושת הנערים שנחטפו ביולי 2014 במאחז בגוש עציון. לפי הדיווח, החשד הוא שמדובר בפשע שנאה. נשיא המדינה אמר כי "מראות ספרי התורה החרוכים בגוש עציון מפלחי לב".

בשבת נכנסו אלמונים לבית הכנסת במאחז שורק והציתו ספרי תורה שהיו בו. המאחז סמוך להתנחלות כרמי צור בגוש עציון, ומשקיף אל הנקודה שבה נמצאו גופותיהם של שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו ב-2014, נפתלי פרנקל, אייל יפרח, גיל-עד שאער. בית הכנסת, הקרוי על שמם, מאויש חלקית, והיה ריק בעת המעשה. משטרת ש"י מסרה כי חקירה נפתחה, וכי עקבות שנמצאו במקום מובילים לעיירה הפלסטינית חלחול.

ספרי התורה שהוצתו, הערבצילום: ביטחון כרמי צור

מבדיקה ראשונית עולה כי אלמונים סידרו את ספרי הקודש בערימה בתוך המבנה, הציתו אותם ונמלטו מהמקום. המשטרה פתחה בחקירה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב על הצתת הספרים ואמר: "נמצה את הדין עם האחראים לפשע שנאה זה. אני מצפה מהקהילה הבינלאומית לגנות את חילול בית הכנסת שהוא תוצאה נוספת של ההסתה הפלסטינית הבלתי פוסקת".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס להצתה ואמר כי "הפגיעה בקודשי עמנו פוגעת עוד יותר כאשר היא מבוצעת במקום שהוקם לזכרם של אייל, גיל-עד ונפתלי ז"ל שנרצחו ביד אכזרית. משפחותיהם עושות מלאכת קודש בהנצחת הבנים למען אחדות ואהבת ישראל. אני סמוך ובטוח שכוחות הביטחון יביאו את האחראים לדין במהרה".

שר הביטחון משה יעלון מסר כי "מראות ספרי הקודש השרופים ובית הכנסת שהושחת, הם מזעזעים. מי שמחנך לשנאת יהודים, אחראי גם למעשה הנתעב הזה. מערכת הביטחון תניח ידה על המציתים ותדע למצות אתם את הדין".

שר החינוך נפתלי בנט אמר כי "תמונות ספרי הקודש השרופים בבית הכנסת לקוחות הישר מן הלילות האפלים ביותר בהיסטוריית עמנו". לדברי השר, "מערכת הביטחון צריכה לחקור את האירוע באופן מחמיר ולמצות את הדין עם המחבלים שביצעו אותו, באופן חמור ביותר. מדובר בחציית קו אדום שאסור לנו להשלים אתה, ולא נעבור עליה לסדר היום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ