המשטרה בודקת טענות להטרדה מינית מצד השחקן משה איבגי

הודעת המשטרה פורסמה לאחר שבשבוע שעבר פורסם בכלי תקשורת שונים טענות של שש נשים שטוענות כי השחקן הטריד אותן מינית. איבגי מצדו מכחיש ושכר את שירותיו של עו"ד ציון אמיר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המשטרה הודיעה הבוקר (ראשון) כי היא בודקת טענות שפורסמו בכלי התקשורת להטרדה מינית מצדו של השחקן משה איבגי. בשבוע שעבר פורסם בערוצים 2 ו-10 ובאתר "וואלה" כי שש נשים טוענות שהשחקן הטריד אותן מינית. איבגי מסר לאחר מכן בתגובה כי "אני רוחש כבוד רב לכל האנשים שעבדו ועובדים איתי. אני המום נוכח הטענות לכאורה המועלות בכתבה. מעולם לא פגעתי בכל צורה שהיא באדם. גבר או אישה. מצפוני שקט".

אחת השחקניות שהתקבלה לשחק בסדרה לצדו של איבגי סיפרה כי באחת החזרות בתחילת דרכה המקצועית לפני כעשר שנים, ביקש השחקן הוותיק מהבמאית להישאר עם השחקנית הצעירה לבדה ואז נישק אותה בכפייה.

משה איבגיצילום: תומר אפלבאום

שחקנית אחרת סיפרה ל"וואלה" כי גם אותה הטריד איבגי לפני כעשר שנים, כשהיתה בסוף שנות העשרים שלה. לדבריה, איבגי נהג לשלוח ידיים לחזה של נשים שונות שעבדו באותה הפקה, "ואז, אחרי כחודש של ההפקה, בעוד כולם נפרדים בסוף היום באופן שגרתי למדי, הוא ניגש להיפרד ממני ולפני שהספקתי להבין מי נגד מי הרגשתי את הלשון שלו נדחפת לי באגרסיביות לתוך הפה. זה קרה באופן כל כך פתאומי וכל כך לא צפיתי את זה בא, שברגע הראשון אפילו לא קישרתי בין הדבר הדוחה שזוחל לי בהפתעה בתוך הפה, לבין השחקן שעמד לפני רגע לידי. הדפתי אותו מעלי בבוטות תוך כדי דחיפה ודי מהר הלכנו איש איש לדרכו בחוסר נעימות מצד שנינו".

ב"וואלה" נטען כי שתי השחקניות הללו פוטרו מההפקות הללו זמן קצר לאחר התקיפה של איבגי, וכי שתיהן נמצאו באחרונה דוברות אמת בבדיקת פוליגרף שעברו כדי לבחון את אמינות העדויות.

בשנים האחרונות שיחק איבגי בכמה הצגות בתיאטרון חיפה, בהן "שלא תתעורר הילדה" ו"דפוקים" בבימוי רוני ניניו. ערוץ 10 דיווח כי עובדת לשעבר בתיאטרון הגישה התרעה לפני תביעה נגד התיאטרון, ובה טענה כי לפני שנתיים הוטרדה מינית לכאורה על ידי איבגי וכשפנתה לתיאטרון בעניין — תלונתה לא טופלה כראוי. 

בעקבות ההאשמות, איבגי שכר בשבוע שעבר את שירותיו של עורך הדין ציון אמיר. אמיר עצמו אישר ל"הארץ" את הדברים אך סירב להגיד מתי החל לייצג אותו. אמיר ייצג שורה ארוכה של אנשי ציבור ובהם הנשיא לשעבר משה קצב, ראש עיריית קריית מלאכי מוטי מלכה ואת דודו טופז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ