עשרות חרדים תקפו צוות של המשטרה הצבאית באשדוד

אחרי חודשים שבהם המשטרה הצבאית נמנעה מלעצור עריקים חרדים, הגיעו הלילה לוכדי עריקים לשכונה חרדית בעיר. הם נתקלו בהתנגדות עזה ויידוי אבנים, ומתפרעים הפכו את מכוניתם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רכב משטרה צבאית שהותקף, אתמול באשדוד

חרדים התקיפו צוות של משטרה צבאית שהגיעה על מנת ללכוד עריק במהלך הלילה (שני) בשכונה חרדית באשדוד. לפי המשטרה, עשרות חרדים זיהו את הרכב הצבאי והתאגדו סביבו, צעקו, יידו אבנים ולבסוף הפכו את הרכב. כוחות של המשטרה הוקפצו למקום, פיזרו את ההמון וחילצו את השוטרים הצבאיים. כמה ניידות משטרה נפגעו קלות מיידוי אבנים. 

מהמשטרה נמסר כי אין נפגעים ואין עצורים, וכי הם רואים את האירוע בחומרה רבה וינקטו בכל המאמצים לאיתור המעורבים ולמיצוי הדין עמם. 

רכבם של צוות המשטרה הצבאית שהותקף, אתמול באשדודצילום: דיווחי לכיש דרום

האירוע הלילה התרחש אחרי חודשים שבהם המשטרה הצבאית נמנעה מלעצור עריקים חרדים, בפרט אלה הנשמעים להוראותיו של הרב שמואל אוירבך מנהיג הפלג הליטאי הקנאי. אוירבך – בין היתר על רקע מאבק השליטה שהוא מנהל נגד מפלגת דגל התורה ורבניה - מטיף בשנים האחרונות לבחורים הנמנים עם הפלג שלו לא להתייצב בלשכות הגיוס, גם לא כדי להסדיר את הפטור המובטח להם משירות צבאי.

בימים האחרונים אוירבך הסלים את מאבקו, כשהעניק גיבוי לנאמניו המנהלים קמפיין נגד חרדים – קצינים, חיילים ואזרחים – הפועלים לעודד חרדים צעירים להתגייס למסלולים הייעודיים לחרדים בצה"ל. על רקע מעצרם של מספר פעילים החשודים כי הפיצו פרטים אישיים של קצינים, חיילים ואזרחים במסגרת חוברת הנושאת את השם "ציידי הנשמות", הרב אוירבך וראשי ישיבות שלו פרסמו פסק הלכה חריף המגבה את הקמפיין. "יש להזהיר מפניהם ולמחות נגדם בכל כוח ולגלות קלונם ברבים לבל יקבלו דריסת רגל במקומותינו, פן ידיחו נפש צאצאינו כדרכי המיסיונרים שכל תשוקתם לצוד נפשות ולהעבירם על דתם ועל דעתם", כתבו הרבנים, ובהם גם ראש ישיבת גרודנא באשדוד.

פסק הלכה של הרב אוירבך המגבה את מתנגדי הגיוס החרדי

פעיל בפלג אוירבך אמר ל"הארץ" כי ניסיון המעצר באשדוד לא היה היחיד הלילה. במהלך הלילה, סיפר, נעשו עוד שני ניסיונות כושלים למעצר של בחורי ישיבות עריקים, שניהם בירושלים. לדבריו, "לא מעודדים אצלנו הפיכת ניידות אבל מצד שני גם לא מעודדים הליכה לכלא כשיות תמימות. כשהמשטרה מבצעת מעצרים וצדה בחורים צעירים באישון ליל בשלושה מוקדים זה אך טבעי שהרוחות יתלהמו ללא פרופורציות".

שר הביטחון משה יעלון אמר בעקבות האירוע כי "ההתקפה האלימה הלילה כלפי חיילי צה"ל שהגיעו לבצע את משימתם באשדוד, וכלפי שוטרים שהוזעקו לסייע להם, היא בלתי נסבלת ומחייבת נקיטת יד קשה אל מול המתפרעים. אסור לנו להיות סובלניים למיעוט קיצוני ופורע חוק, ומי שמרים ידו על חיילי צה"ל - או נוקט באלימות באופן כללי - חייב להיענש בחומרה". יעלון אמר כי הוא מצפה מראשי הציבור החרדי לגנות את האירוע האלים.

מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך פעילות למעצר משתמט בעיר אשדוד הבחין חבר חוליית הבילוש שהמתין ליד הרכב הצבאי כי ישנה התקהלות של עשרות מתפרעים חרדים ועל כן, הזעיק כוחות ממשטרת ישראל לטיפול באירוע. המתפרעים המשיכו להתפרע, ירקו, הפכו את הרכב הצבאי ואף טלטלו ניידת משטרה, ניפצו חלונות וזרקו לעבר הניידת חפצים. האירוע הסתיים לאחר שקצין תורן ממשטרת ישראל דיבר עם אחד הרבנים והסתיים ללא נפגעים. הבוקר התקיים תחקיר בנושא בראשו מפקד משטרה צבאית פיקודי במהלכו לא נמצא כל פגם בפעילות צוות הבילוש".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ