עובד הנהלת בתי המשפט חשוד שהדליף מידע הנוגע לחקירת ראש העיר אשקלון

החשוד מכהן בעמדה משמעותית וחשוף לחומרים שמוגשים לשופט עוד לפני שאלו מוצגים לחשודים. במשטרה חושדים כי הדליף את החומרים לגורם שהיה לו אינטרס לפרסם את תוכנם

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה חקרה אתמול (שלישי) באזהרה עובד הנהלת בתי המשפט, בחשד שהעביר לגורם בלתי מוסמך מידע הנוגע לחקירת ראש העיר אשקלון, .

החשוד מכהן בעמדה משמעותית בהנהלת בתי המשפט, וחשוף לחומרים שמוגשים לשופט עוד לפני שאלו מוצגים לחשודים. המסמכים, ברובם, עדיין חסויים ומכילים דוחות סמויים הכוללים ראיות שנאספו במהלך חקירה סמויה. במשטרה חושדים כי העובד הדליף חומרים לעיתונאי, שייתכן והיה לו את האינטרס לפרסם את תוכן המידע.

איתמר שמעוני בהארכת מעצרו בבית המשפט בראשון לציון, לפני חודש
איתמר שמעוני בהארכת מעצרו בבית המשפט בראשון לציון, לפני חודשצילום: מוטי מילרוד

במשך תקופה ארוכה ניהלה היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) חקירה סמויה נגד שמעוני ובכירים נוספים בעירייה. מספר ימים לפני ההחלטה לעבור לחקירה גלויה הוצא בבית משפט השלום בראשון לציון על ידי השופט מנחם מזרחי צו מעצר נגד החשודים בפרשה, בהם גם שמעוני. הצו הוצא בהעדר החשודים, מאחר שבאותה עת החקירה היתה הסמויה.

לפי החשד, אותו עובד הנהלת בתי המשפט שהיתה לו גישה למסמכים הדליף את צו המעצר לאתר החדשות "אשקלון 10". במסמך הופיעו כל שמות החשודים שאמורים להיעצר. בבוקר בו אמורים היו להתבצע המעצרים, המתין בשעה 05:30 עיתונאי של אותו אתר מחוץ לביתו של שמעוני כדי לתעד את רגע המעצר. חוקרי יאח"ה התקשרו לנייד של אותו עיתונאי ודרשו ממנו להסתלק מהמקום. במשטרה החליטו לדחות במספר ימים את המעצר בעקבות זאת. כעבור מספר ימים אותו עיתונאי הגיע שוב בשעות הבוקר המוקדמות לכתובת אחרת של אחד החשודים. חוקרי היחידה יצרו איתו קשר פעם נוספת, והבהירו לו בשנית כי עליו לעזוב את המקום, וכי מדובר באנשי ציבור מוכרים שדבר מעצרם צפוי להתפרסם בתקשורת בקרוב.

שני המקרים הללו הביאו את יאח"ה לחשוד כי בתוך המשטרה ישנו שוטר שמעביר מידע לגורמים שונים מתוך החקירה על מנת לנסות ולשבש אותה. החקירה הסמויה שהתנהלה בתוך יאח"ה הובילה את החוקרים להגיע לאותו בכיר בהנהלת בתי המשפט. 

כעת בודקים במשטרה האם העברת המידע גרמה לשיבוש החקירה, ועד כמה היתה משמעותית עבור המשכה. כמו כן נבדקת פגיעה בזכויות החשודים בפרשת מעצרו של שמעוני. החקירה בראשיתה, ובינתיים נגבו עדויות ממעורבים נוספים וכן בוצעו פעולות חקירה שונות.

העובד חשוד בביצוע עבירות של שיבוש מהלכי משפט, הפרת אמונים והוצאת מסמך ממשמורת. בתום חקירתו, שוחרר לביתו בתנאים מגבילים - לרבות מעצר בית למשך 5 ימים, הרחקה ממשרדו למשך 15 ימים ואי יצירת קשר עם המעורבים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ