תושב ערד נעצר בחשד לתליית רגלי חזיר בבית כנסת חרדי בעיר

בחודשים האחרונים התקבלו כמה תלונות במשטרת ערד על תליית רגל חזיר בבית הכנסת של חסידות גור בעיר. לאחר שנעצר הודה החשוד במעשה ושוחרר בתנאים מגבילים

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

תושב ערד בשנות ה-60 לחייו נעצר בתחילת השבוע בחשד כי תלה בכמה הזדמנויות רגל חזיר בכניסה לבית הכנסת של חסידות גור בעיר. החשוד שוחרר היום (רביעי) בתנאים מגבילים ובמשטרה אומרים כי בקרוב יוגש נגדו כתב אישום.

החשוד נעצר ביום ראשון בחשד כי בחודשים האחרונים תלה רגל של חזיר והשליך חלקי בשר חזיר באותו אזור. במשטרה סיפרו כי בתחילה הכחיש החשוד כל קשר למיוחס לו  ובהמשך הודה ושחזר את מעשיו.

בחודשים האחרונים התקבלו כמה תלונות בתחנת משטרת ערד על תליית רגל חזיר בבית הכנסת. על פי גורם בכיר בקהילה החרדית בעיר, החסידות בהנהגת הרב צבי ביאלסטוצקי מונה כ-6,000 איש. הקהילה התיישבה בעיר בשנות ה-80, ובשנים האחרונות גדלה אוכלוסייתה והיא החלה לקלוט חסידים מקהילות גור בארץ ובצפון אמריקה.

בתקופה האחרונה שוררת מתיחות בין חסידות גור לראש העיר ניסן בן חמו. בעקבות ניצחונו בבחירות לראשות העיר בשנה שעברה, עברו חברי המועצה החרדים אל ספסלי האופוזיציה בעירייה. בתחילת שנת הלימודים האחרונה הגיש הרב ביאלסטוצקי עתירה נגד בן חמו ונגד העירייה בטענה כי ראש העיר אינו מספק מספיק גני ילדים לילדי החסידות, ובעקבות כך יש ילדים בחסידות שנותרו ללא מסגרת מסודרת. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ