בוטלו פיטוריו של תנ"צ ניסים אדרי שהורשע שלא דיווח על הטרדות מיניות של מפקדו

ביהמ"ש קיבל את עמדת השוטר, לפיה פיטוריו נעשו שלא כדין כיוון שהשר ארדן לא ערך לו שימוע טרם המהלך. אדרי, שהורשע כי ידע על מעשיו של מפקדו ניסו שחם, יזומן לשימוע מסודר בשבועות הקרובים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל היום (רביעי) את עתירתו של תת ניצב ניסים אדרי והורה על ביטול פיטוריו מהמשטרה. אדרי פוטר לפני כשמונה חודשים לאחר שהורשע בבית דין משמעתי בכך שידע כי מפקדו ניצב ניסו שחם הטריד מינית שוטרות, אך לא דיווח על כך.

שופט המחוזי משה סובל קיבל את טענתו של אדרי כי הפיטורים נעשו שלא כדין. עורכי דינו של אדרי, ציון אמיר ויהושע רזניק, הסבירו שהסיבה לכך היא שהשר לביטחון פנים גלעד ארדן לא ערך למרשם שימוע לפני הפיטורים. השופט קבע בהחלטתו כי החלטת הפיטורים מבוטלת, וכי על השר יהיה לערוך שימוע לאדרי לפני קבלת החלטה חדשה. "אין צורך לומר כי השימוע וההחלטה החדשה שתתקבל לאחריו יערכו על ידי השר בלב פתוח ובנפש חפצה", קבע סובל. נציג המדינה בדיון קיבל את המלצת השופט לפיה השר ארדן יערוך לאדרי שימוע מסודר בשלושת השבועות הקרובים.

לאחר התפוצצות פרשת ההטרדות בהן נאשם ניצב ניסו שחם, הועמד אדרי לדין בבית הדין המשמעתי של המשטרה. אדרי, שהיה מפקד מרחב ציון במשטרה, הורשע במסירת מידע כוזב, אי מילוי הוראה והתנהגות שאינה הולמת שוטר. זאת בשל העובדה שידע על התלונה נגד שחם ולא דיווח עליה. ביוני 2015 קיבל השר ארדן את המלצתו של המפכ"ל הקודם, יוחנן דנינו והורה על פיטוריו של אדרי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ