הוארך בחמישה ימים מעצר החשודים במתן סם לצעירה שהתמוטטה במועדון

מצבה של מושית פישר, שהתמוטטה במועדון הבלוק בתל אביב, מוסיף להיות קריטי ונשקפת סכנה לחייה. בדיקת הרכב הסם שנטלה עוד לא הסתיימה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחד החשודים בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב, השבוע
אחד החשודים בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב, השבועצילום: מוטי מילרוד

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (רביעי) בחמישה ימים נוספים את מעצרם של הוד זכות ורפאל מיכאלי, החשודים באספקת סם למושית פישר, בת 23, שהתמוטטה במועדון הבלוק בתל אביב ביום ראשון. השופטת רונית פוזננסקי כץ קבעה כי קיים חשד סביר לביצוע העבירה והורתה למשטרה להגיע למיצוי החקירה עד יום ראשון הקרוב.

מבית החולים איכילוב נמסר כי מצבה של פישר מוסיף להיות קריטי ונשקפת סכנה לחייה. העובדה כי לא ניתן לגבות עדות מהצעירה מעכבת את החקירה ואינה מאפשרת לשחרר את החשודים.

מושית פישרצילום: מתוך עמוד הפייסבוק

הוד זכות, בן 45 מפתח תקוה, שהיה מצוי בקשר רומנטי עם פישר, ורפאל מיכאלי, בן 46 מלוד, חשודים בכך שסיפקו לפישר את הסם, אולם ההערכה במשטרה היא כי הצעירה נטלה את הסם מרצונה החופשי. שני החשודים הזעיקו את מד"א ושהו לצדה של פישר בבית החולים עד שבני משפחתה ושוטרים הגיעו למקום. המשטרה נימקה את הבקשה להאריך את מעצרכם בכך שישנו חשש כי שחרורם יביא לשיבוש החקירה. החשודים טוענים כי לא נתנו לצעירה את הסם. במשטרה סבורים כי הטענה אינה אמינה ומטילים ספק גם בגרסת החשודים באשר לכמות הסם שנטלה ולזמן נטילת הסם. השופטת פוזננסקי כץ קבעה כי בגרסתם של החשודים אכן ישנן סתירות ואי־דיוקים.

פרקליטו של מיכאלי, עו"ד גיל יואש, אמר בדיון כי "מועדון הבלוק משמיע מוזיקת טראנס ובשירותים ניתן למכור סמים. החברים של הקרבן דאגו לה ולא רצו שאמא שלה תדע שהיא משתמשת בסמים". לדברי עורך הדין, זו הסיבה שהחשודים ניסו להסתיר את האירוע. עוד טען עורך הדין כי העובדה שהצעירה התמוטטה גם לפני שנה, כששהתה יחד עם הוד זכות באמסטרדם ונטלה סמים, מוכיחה כי "היה ידוע שהיא משתמשת בסמים".

בשלב זה אין פרטים חדשים שיכולים להסביר את המצב אליו נקלעה פישר. בסריקת רעלים שנערכה לה התגלו בדמה שרידי סם מסיבות נפוץ, ככל הידוע מסוג MDMA.

במקביל, נשלחו דגימות דמה גם למעבדות הזיהוי הפלילי של המשטרה כדי לבדוק לעומק אם לצד הסם שנטלה היו מצויים חומרים נוספים, מוכרים פחות. תוצאות הבדיקה טרם התקבלו. בעקבות התמוטטות הצעירה ואשפוזה החליטה המשטרה לסגור את מועדון הבלוק לעשרה ימים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ