משפחת נתניהו על זכייתו של מני נפתלי: "התמונה בפסק הדין רחוקה מן המציאות"

בעקבות פסק הדין במשפט שניהל אב הבית לשעבר נגד ראש הממשלה, נמסר בהודעת המשפחה: "רבים מעידים על יחס מצוין, חם ואנושי מרעיית ראש הממשלה"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הזוג נתניהו בטקס אזכרה שנתי ליוני נתניהו בהר הרצל, בשנה שעברה
הזוג נתניהו בטקס אזכרה שנתי ליוני נתניהו בהר הרצל, בשנה שעברהצילום: עמוס בן גרשום / לע"

משפחתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחסה הערב (רביעי) להחלטת בית הדין לענייני עבודה בירושלים, שקיבל היום את תביעתו של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה מני נפתלי, וחייב את המדינה בתשלום פיצויים בסך 170 אלף שקלים. 

"התמונה המצטיירת בפסק הדין רחוקה מן המציאות במעון ראש הממשלה", נמסר בהודעת המשפחה. "מצערת העובדה שאף שבית הדין דחה כ-90 אחוז מהתביעות הכספיות של מני נפתלי, בית הדין בחר להקדיש חלק ניכר מהחלטתו לגברת נתניהו, שכלל לא היתה צד במשפט". 

עוד נמסר כי "נפתלי לא תבע את גברת נתניהו, אלא את מדינת ישראל, ואגב כך השמיץ והכפיש את רעיית ראש הממשלה. אך כיוון שהגברת נתניהו לא היתה צד למשפט, היא לא היתה יכולה להביא עדים שמבססים את דבריה ומוכיחים את אמיתותם. עובדים רבים במעון ראש הממשלה מעידים על יחס מצוין, חם ואנושי שהם מקבלים מרעיית ראש הממשלה, ומעולם לא נתקלו בהרמת קול או ביחס מעליב". 'יחסיי עם שרה נתניהו הם כמו אמא ובן. היא מתייחסת אלי כמו אל בן', אמר היום אחד מהם. 'יש לי המון כבוד והערכה ואהבה אליה". 

במסגרת המשפט תבע נפתלי את משרד ראש הממשלה, את סמנכ"ל נכסים ומבצעים במשרד ראש הממשלה עזרא סיידוף ואת נתניהו עצמו. בהחלטה נקבע כי נפתלי היה נתון לתנאי העסקה פוגעניים בתקופת עבודתו במעון ראש הממשלה, וכי הוא זכאי לפיצוי בשל כך.

מני נפתלי (מימין) בבית הדין לענייני עבודה בירושלים, היוםצילום: אמיל סלמן

בתקציר פסק הדין נכתב כי "לפני בית הדין הובאו עדויות רבות המצביעות על כך שבמעון שררו תנאי העסקה פוגעניים בגין התנהגותה של גברת נתניהו ויחסה אל העובדים. אלה כללו דרישות מוגזמות, העלבות, השפלות והתפרצויות זעם. כמו כן נדרשו העובדים לעבוד שעות רבות וחריגות. בשל כל אלה, תחלופת העובדים במעון ראש הממשלה היתה גבוהה, ושרר בה מחסור כרוני בכוח אדם. היותו של המעון סביבת עבודה ייחודית ומורכבת אינה מצדיקה העסקה פוגענית".

השופטת דחתה את טענות המדינה לגבי מהימנותם של נפתלי והן של עובד התחזוקה במעון גיא אליהו, שהגיש גם הוא תביעה בגין העסקה פוגענית במעון. "המדינה טוענת כי דבריהם של התובע ועדיו הינם בלתי מהימנים ואין להסתמך על עדותם... גם גב' נתניהו מכחישה את הדברים מכל וכל. לטענתה יחסי העבודה שלה עם הצוות מצוינים והיא מתייחסת באופן מנומס ומתורבת לעובדים". כתבה השופטת וסייגה: "לא זו מסקנתנו מחומר הראיות שהוצג לפנינו. אכן נתגלו אי דיוקים וסתירות בדברי חלק מהעדים. אולם מדובר באי דיוקים שאינם מהותיים. דבריהם בכל הנוגע להעסקה הפוגענית במעון היו משכנעים ואמינים".

"ראש הממשלה מנע ממני פרנסה, ואת הדברים שעברתי כולכם יודעים", אמר היום נפתלי בתגובה להחלטה. "שמרתי על קור רוח ולא הוצאתי דברים חמורים. יש הרבה דברים שלא הוצאתי שנוגעים לכך שהפריעו לתפקודו (של ראש הממשלה, ש"פ). אני לא פה כדי לפגוע בראש הממשלה, אבל אני מחזיק פסק דין של 40 עמודים שאומר שאני צדקתי. אני מצפה שיהיו עוד תביעות ואני בטוח שיהיו עוד תביעות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ