כך נראה משכנו החדש של אהוד אולמרט

המטבח, חדר האוכל והטלפונים במסדרון: צילומים ראשונים של אגף 10 בכלא מעשיהו, ששופץ לרגל כניסתו של ראש הממשלה לשעבר

לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מראה אגף 10 מבחוץ, כלא מעשיהו
לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ

כך יראה משכנו החדש של ראש הממשלה ה-12 של מדינת ישראל, אהוד אולמרט, שהחל הבוקר (שני) לרצות את עונשו באגף 10 בכלא מעשיהו. נכון לעכשיו אולמרט צפוי לרצות 19 חודשי מאסר בפועל בגין קבלת שוחד ב"פרשת הזרע" בתיק הולילנד ושיבוש הליכי משפט. 

אגף 10 הוא אגף מיוחד ונפרד שהוקם על ידי שירות בתי הסוהר לצורך אבטחתם של אולמרט ושל אסירים רגישים נוספים — כמו ראשי ערים, שופטים, קציני משטרה ואנשי מודיעין. 

אגף 10 בכלא מעשיהוקרדיט: שב"ס

אל אולמרט יצטרפו מורשעים נוספים בפרשת הולילנד בהם דני דנקנר, יו"ר בנק הפועלים לשעבר, שהורשע במתן שוחד ונידון לשנתיים מאסר; מאיר רבין, המאכער שהיה יד ימינו של עד המדינה שמואל דכנר ונידון לחמש שנות מאסר; חבר מועצת עיריית ירושלים לשעבר, אלי שמחיוף, שירצה 18 חודשי מאסר; מהנדס העיר ירושלים לשעבר אורי שטרית, שנשלח לשבע שנות מאסר; ויזם הולילנד אביגדור קלנר, שנשלח לשנתיים מאסר. היזם הלל צ'רני ירצה את עונשו, 26 חודשי מאסר, בכלא חרמון. 

חדר מפגשים באגף 10 בכלא מעשיהוצילום: שב"ס

אולמרט יוכל להכניס לתאו ציוד בסיסי כשאר האסירים, ובו ארבעה זוגות לבנים, ארבעה זוגות גרביים, שתי מגבות, שתי אימוניות, ציפה לשמיכת יחיד, שמיכת יחיד, שני מכנסי ספורט, שני סדינים, ציפית לכרית, תשמישי קדושה, אביזרי היגיינה, תעודת זהות, סכום כסף של עד 1,500 שקלים במזומן וכן חפצים פרטיים שונים.

המטבח של אגף 10 בכלא מעשיהו צילום: שב"ס

ככל האסירים, יוכל ראש הממשלה לשעבר לרכוש בקנטינה בסכום של עד 1,600 שקלים בחודש, ובסמכות מפקד המחוז ניתן לאשר תוספת של עד 200 שקלים, כך שהסכום הכולל לא יעלה על 1,800 שקלים בחודש.

תאי הטלפון הציבורי באגף 10 בכלא מעשיהוצילום: שב"ס

מרגע כניסתו של אולמרט למאסר, האחריות על השמירה עליו עברה מהשב"כ לאנשי שב"ס, אשר לוקחים עליו אחריות מלאה — הן בזמן ביקורים, והן בזמן דיונים בבתי משפט ויציאות מהכלא לחופשה. חופשתו הראשונה של אולמרט תתאפשר לאחר ריצוי שליש מתקופת מאסרו, והיא תוכל להימשך עד 24 שעות. משך החופשות שלאחר מכן יעמוד על 96 שעות מקסימום לחופשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ