לאחר שנסע לבית חולים: הרב יאשיהו פינטו הגיע לכלא ניצן לרצות את עונשו

הרב שנידון לשנת מאסר בפועל בגין שיבוש מהלכי משפט והצעת שוחד הגיע לכלא באיחור של חצי שעה מהמועד שתיאם עם שירות בתי הסוהר. זאת, לאחר שפנה לקבלת טיפול רפואי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הרב יאשיהו פינטו הגיע היום (שלישי) לכלא ניצן לריצוי שנת מאסר בגין שיבוש הליכי משפט והצעת שוחד. פינטו הגיע לכותלי בית הכלא באיחור של חצי שעה, לאחר שנסע מוקדם יותר לבית החולים לצורך קבלת טיפול רפואי.

פינטו הורשע כחלק מהסדר טיעון שבו הודה בשיבוש מהלכי משפט ובהצעת שוחד לתת־ניצב אפרים ברכה, עת שהיה ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה. פינטו הודה במתן שוחד של כ-400 אלף שקלים שהעביר לרעייתו של ברכה בתמורה למידע שביקש בעניין חקירה שנגעה לפעילותה של עמותת "חזון ישעיה" בראשותה הוא עומד.

הרב פינטו נכנס בשערי הכלא, היום
הרב פינטו נכנס בשערי הכלא, היוםצילום: אילן אסייג

בחודש שעבר דחה בית המשפט העליון את ערעורו של פינטו, שביקש להקל בעונשו בין היתר בשל מצבו הבריאותי. אתמול הוחלט בשב"ס כי לנוכח מצבו, הרב יהיה תחילה תחת השגחה במרכז הרפואי של שב"ס בבית הכלא.

אתמול ערך פינטו לחסידיו שיעור אחרון לפני כניסתו לכלא וניסה להעביר להם מסר מרגיע. "לא שוברים את הרוח שלנו", אמר הרב לתלמידיו. "עברנו מחלות קשות ולרגע לא פחדנו ולא חששנו. התכוונו לכל מלה שאמרנו בשיעורים. לכן קל לנו ונוח לנו. דרך השם תהיה הניצחון האמיתי שלנו".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ