שני עיתונאי "וושינגטון פוסט" עוכבו לחקירה בירושלים

לדברי כתבת שהיתה במקום, נאמר להם כי הם חשודים בהסתה. ממשטרת ירושלים נמסר כי עובר אורח התלונן על כוונה לביים פרובוקציה והפרת סדר. נתניהו: התקשורת בישראל תוססת וחופשית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עיכוב העיתונאים בשער שכם, היום

שוטרי משטרת ירושלים עיכבו היום (שלישי) לחקירה את הכתב הראשי של וושינגטון פוסט בישראל ועיתונאי נוסף של העיתון בשער שכם. לדברי כתבת נוספת שהיתה במקום, נאמר להם שהם חשודים בהסתה. השניים, ויליאם בות', הכתב הראשי של הוושינגטון פוסט בישראל, וסופיאן טאהא, תושב ירושלים עוכבו בזמן ששוחחו עם עוברי אורח בעיר העתיקה.

"שמו אותם בצד, הלכתי לשוטרים והראיתי להם את תעודת העיתונאי, אמרנו להם שאנחנו עיתונאים. אבל הם אמרו לי 'מה את חושבת שהוא ראש הממשלה'. אמרו להם לא לדבר בינם לבין עצמם ולקחו אותם לחקירה", כך סיפרה רות אגלש, גם היא עיתונאית בוושינגטון פוסט. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בברלין בתגובה למעצר כי "אנחנו לא עוצרים עיתונאים. כפי שאני יכול להעיד באופן אישי, התקשורת בישראל היא תוססת וחופשית, מאוד דינמית וחופשייה לומר כל דבר שהיא רוצה וכך היא עושה". עוד הוסיף כי "זה לא המצב בשכונה שלנו, אבל זה המצב בישראל, וכך זה ימשיך להיות".

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה כי "עובר אורח התלונן כי היה עד לכוונת מספר אנשים לביים סיטואציות פרובוקטיביות והפרות סדר מצד צעירים ערבים כלפי שוטרים הפעילים במשימות אבטחה וביטחון בשטח וזאת לכאורה, לצרכי תעמולה. לאור התלונה, השוטרים עיכבו כמה חשודים לבירור העובדות וזאת באופן רגיש ודיסקרטי במתקן משטרתי סמוך. משהובררו נסיבות המקרה ולא עלה כל חשד לפלילים שוחררו המעוכבים במיידי על ידי קצין חקירות ללא כל מהלך כזה או אחר בנדון".

מאוחר יותר נמסרה מדוברות המשטרה תגובה נוספת: "נבקש להבהיר כי נסיבות האירוע נבדקו ומהן עולה כי הבירור שנערך היה מחוייב לאור מידע, שהתברר בהמשך כמופרך, שנמסר לשוטרים. עם זאת באם נגרמה עוגמת נפש למי מהמעוכבים אנו מצטערים על כך. המשטרה ערה לרגישות המחוייבת והשוטרים מונחים לאפשר את עבודת העיתונאים, גם במוקדי חיכוך עם רגישות בטחונית גבוהה, כשהדגש מושם על שלום הציבור ואבטחת העיתונאים עצמם, תוך כיבוד ומימוש הערך החשוב של חופש העיתונות".

דובר משרד החוץ עמנואל נחשון אמר בתגובה לאירוע כי "זו תקרית מצערת שבאופן שאינו נחוץ הטילה צל על עבודתו של עיתונאי מעולה. משרד החוץ יבקש ממשטרת ישראל את ההבהרות הנחוצות". 

בתוך כך, עובדי עיריית ירושלים ביצעו היום פעולות גיזום וכריתה נרחבות בגנים הציבוריים שליד שער שכם. הצמחייה בגנים הללו שימשה מחבלים בימים האחרונים במספר מקרים, שהסתתרו בתוכה לפני שביצעו התקפה על כוחות הביטחון. העבודה נעשתה לבקשת משטרת ירושלים. מהעירייה נמסר כי "להגברת הביטחון מתבצע גיזום ועיצוב בלבד של עצים ושיחים באזור, בתיאום עם המשטרה ולמען שלומם של כלל תושבי הבירה ומבקריה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ