11 שנות מאסר למנהל מקהלת פרחי באר שבע שהורשע בהתעללות מינית בקטינים

כתב האישום מייחס למשה זאדה מעשים מגונים, מעשי סדום והטרדות מיניות בשמונה מקרים. במקרה אחד ניהל זאדה קשר בהודעות בעלות אופי מיני עם קטין, הזמין אותו לביתו וביצע בו מעשים מגונים

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (שלישי) 11 שנות מאסר על משה זאדה, מנהל להקת הילדים "פרחי באר שבע", לאחר שהורשע בהתעללות מינית בשמונה קטינים. כתב האישום מייחס לזאדה מעשים מגונים, מעשי סדום והטרדות מיניות. העונש נקבע במסגרת הסדר טיעון בין פרקליטות מחוז דרום לנאשם.

על פי כתב האישום המתוקן, זאדה נהג לערוך חזרות לילדי המקהלה בביתו, כאשר לעתים נכח בחזרות רק קטין אחד. במקרה אחד מהשמונה, ניהל זאדה קשר בהודעות עם קטין בן 14, חבר במקהלה, ושלח לו תמונה של גוף נשי עירום. בהמשך ביקש זאדה מהקטין לשלוח לו תמונה של איבר מינו, תחילה הקטין סירב אולם לאחר שכנועים, שלח. שלושה ימים לאחר מכן, כשהגיע הקטין אל ביתו של זאדה על מנת לערוך חזרות, זה נגע בו וגרם לו לבצע בו מעשה אוננות. 

זאדה במהלך המשפט, בשנה שעברהצילום: אליהו הרשקוביץ

התובעת, עו"ד אליזבט אברהם, נימקה את הסדר הטיעון בעיקר בכך שהודאת הנאשם חסכה את עדותם של הקטינים ובני משפחותיהם. היא הדגישה כי התיקון שנעשה בכתב האישום הכולל, בין היתר, מחיקת חמישה אישומים, נעשה על דעת המתלוננים שהוסרו מכתב האישום, וכי הסדר הטיעון כולו נעשה אף הוא ביידוע המתלוננים ומשפחותיהם.

משה זאדהצילום: צילום מסך ערוץ 1 /

בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון וקבע כי העונש שנקבע ראוי למעשיו של זאדה. "פעמים רבות הנאשם חילל האוטונומיה של המתלוננים הקטינים על גופם, ולאור השיטתיות בה פעל, ריבוי העבירות והנפגעים, ניצול יחסי האמון המיוחדים ומשך הזמן בו פעל, מתחייבת ענישה מחמירה". עוד הוסיפו השופטים כי "לא מצאנו, כי הסדר הטיעון במקרה שבפנינו סוטה ממדיניות הענישה באופן המצדיק התערבותנו ועל כן החלטנו לאמצו".

בנוסף לעונש המאסר, הטילו השופטים על זאדה קנס כספי אותו ישלם כפיצוי לקטינים. עבור שניים מהקטינים נפסק סכום פיצויים בסך 25 אלף שקלים לכל אחד, ועבור ששת האחרים 15 אלף שקלים לכל אחד.

סנגוריו של זאדה, עורכי הדין ירון דוד ואלדן דנינו, מסרו בתגובה כי "כתב האישום המקורי כלל 13 אישומים, בעוד שבהסדר הטיעון אשר הושג על ידינו, נותרו שמונה אישומים בלבד. חמישה אישומים נמחקו כליל והאחרים עודנו במהותם לאחר מאמצי ההגנה. עונש של 11 שנות מאסר מהווה עונש הולם, אך קל בהרבה משהיה ניתן להטיל על מרשנו לו הקטינים היו נאלצים להעיד. אנו מברכים על אימוץ הסדר הטיעון ע"י בית המשפט, וסיום הפרשה בנזק המינורי ביותר לכלל הנפשות הפועלות בנסיבות העניין". 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ