פרשת ההטרדות המיניות: ניצב משנה משה איבגי פוטר מהמשטרה

מפקד תחנת באר שבע הודה בחקירתו במח"ש כי קיים קשרים אינטימיים אסורים עם שוטרות. לפני שנה התלוננה אחת מפקודותיו כי איבגי אמר לה שהוא רוצה לקיים יחסי מין עם אשה בהריון

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים15
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן החליט לפטר את ממשטרת ישראל, זאת בהמשך להמלצת המפכ''ל רב ניצב רוני אלשייך.

ניצב משנה משה איבגי, פוטר מהמשטרה לאחר שקיים יחסים אינטימיים אסורים עם שוטרות
ניצב משנה משה איבגי צילום: דודו גרינשפן

ההחלטה על פיטוריו של ניצב משנה איבגי, שכיהן כמפקד תחנת באר שבע, התקבלה בעקבות חקירתו במח"ש בה הודה בקיום קשרים אסורים על רקע אינטימי עם שוטרות שהיו פקודות שלו, ובקבלת החלטות הקשורות אליהן תוך ניגוד עניינים.

"ניצב משנה איבגי תרם רבות למשטרת ישראל לאורך שירותו ארוך השנים", נאמר בהודעתו של ארדן, "אולם מעשיו, כפי שעולים מהודאתו בחקירת מח"ש, אינם עולים בקנה אחד עם הערכים והנורמות שיש להטמיע במשטרת ישראל ולכן מחייבים את פיטוריו". בתגובה להחלטת השר הודיעו מטעמו של איבגי כי הוא "פותח פרק חדש בחייו ונפרד בכאב, בגאווה ובכבוד רב משירותו במשטרת ישראל". בסביבתו של השוטר ביקשו לציין כי "התיק כנגד נצ"מ איבגי נסגר חודשים רבים לפני קבלת ההחלטה, ולאחר שנמצא כי לא נפל רבב במעשיו".

בפברואר 2015 זומן ניצב משנה איבגי למשרדי המחלקה לחקירות שוטרים ונחקר  של שוטרת שמשרתת תחת פיקודו. השוטרת, שהיתה אז בחודש החמישי להריונה, התלוננה במח"ש כי באחד הדיונים המקצועיים בתחנה אמר לה איבגי שהוא מעוניין לקיים יחסי מין עם אשה בהריון. בהזדמנות נוספת, טענה השוטרת, היא קיבלה ממנו מסרון עם תוכן מיני לטלפון הנייד שלה. כמו כן נבדק אז חשד כי איבגי קיים יחסי מין עם שוטרת בתחנה בתמורה להטבות שסיפק לה בתנאי השירות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ