שני צעירים מואשמים שיצאו למסע תקיפה נגד עוברי אורח כהי עור בתל אביב

כתב אישום הוגש הבוקר נגד שני צעירים מרמלה ומלוד המואשמים כי היכו ושדדו ארבעה בני אדם בתל אביב, כנקמה על קטטה עם אזרחים אריתראים במועדון

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

שני צעירים מרמלה ומלוד מואשמים כי יצאו לפני כשבועיים בשעות הלילה למסע תקיפה אלים ברחבי תל אביב - ותקפו כל אדם כהה עור בו נתקלו, בשל צבע עורו. לפי כתב האישום, השניים החליטו לנקום לאחר שנקלעו לקטטה במועדון עם אזרחים אריתראים.

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר המייחס למוחמד אלעביד, בן 26, וזקרייה אלעביד, בן 21, עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, קשירת קשר לביצוע עוון, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, שוד ותקיפה.

מבקשי מקלט בגינת לוינסקי בדרום תל אביב, ב-2013צילום: מוטי מילרוד

לפי כתב האישום, לפני כשבועיים בשעות הלילה השתתפו הנאשמים בקטטה המונית נגד צעירים ממוצע אריתראי במועדון ה-Kit-Kat ברחוב הגליל שבדרום תל אביב. לאחר מכן התקשר מוחמד אלעביד לנהג מונית שהוא מכיר וביקש ממנו לאסוף אותו ולהסיעו ללוד.

כתב האישום מתאר כיצד לאחר שעלו השניים למונית החלו לתקוף כל עובר אורח כהה עור שייקרה בדרכם. ארבע פעמים במהלך הנסיעה דרשו השניים מהנהג לעצור את המונית, הסתערו על עובר אורח כהה עור במברגים וסכינים, חזרו למונית והמשיכו בנסיעה.

המותקף הראשון שהה בחנות בפינת הרחובות סולמון ויסוד המעלה בתל אביב. השניים ניגשו אליו, וזקרייה אלעביד לפת אותו בצווארונו, בעט בו במפשעתו וגרר אותו אל מחוץ לחנות. השניים תקפו אותו במברגים ובסכינים ונסעו מהמקום. המותקף פונה לקבל טיפול בבית החולים כשהוא סובל משיסופים באזור הצוואר, הקרקפת, האוזן והגב.

המותקף השני הוכה על ידי השניים ברחוב מנחם בגין בעיר. השלישי נקרה בדרכם ברחוב הרכבת, אז הסתערו עליו השניים בבעיטות ובאגרופים, תוך שהם מכים אותו באמצעות המברג, ושדדו ממנו את התיק שלו. המותקף הרביעי אותר על ידי השניים ברחוב חיל השריון בעיר, וגם אותו היכו השניים. לאחר מכן המשיכו בנסיעתם ללוד, שם נעצרו על ידי שוטרים.

לזקרייה אלעביד מיוחסת גם עבירה של שיבוש מהלכי משפט כיוון שלפי החשד, במהלך הנסיעה ניקה את המברג באמצעות מגבונים לחים במטרה להכשיל הליך שיפוטי. למוחמד אלעביד קיימות הרשעות קודמות בגין סחר וייבוא סמים, בגינם ריצה בעבר עשרה חודשי מאסר בפועל, ואילו לזקרייה אלעביד אין עבר פלילי. 

לאחר מעצרם ובמהלך חקירתם השניים שמרו על זכות השתיקה. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם של השניים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. בבקשת הארכת המעצר כתבה התובעת, נועה בר, כי "מסוכנותם של הנאשמים מתעצמת, נוכח העובדה כי הם ביצעו את העבירות, תוך שימוש באלימות, בנשק קר ובאכזריות, כלפי עוברי אורח תמימים, על לא עוול בכפם....התנהגותם של המשיבים מדברת בעד עצמה ומבטאת את הסיכון הטמון בהם כלפי שלום הציבור ובטחונו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ