החשוד המרכזי ברצח דוואבשה: הכו אותי בחקירה ואיימו עלי

עמירם בן-אוליאל בן ה-21 סיפר כי הודה במעשים בעקבות עינויים שעבר, שכללו ישיבה כפויה בתנוחות מכאיבות. לדבריו, "אמרתי 'אני אחרטט להם איזה משהו, שישחררו אותי'. אמרתי להם 'אני עשיתי את דומא'"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשי ימין במיצג מחאה נגד עינויי החשודים ברצח דוואבשה, בדצמבר
אנשי ימין במיצג מחאה נגד עינויי החשודים ברצח דוואבשה, בדצמברצילום: מוטי מילרוד

עמירם בן-אוליאל, הנאשם המרכזי ברצח בני משפחת דוואבשה ביולי בכפר דומא, סיפר על האלימות הפיזית והנפשית שהופעלו עליו בחקירתו. בהקלטה שפורסמה הערב (ראשון) בערוץ 2 חשף בן-אוליאל בן ה-21 את גרסתו לאירועים, שכללו מנעד רחב של עינויים, החל משמיעת שירת נשים ועד ישיבה "בתנוחה בלתי אפשרית", כדבריו, בזווית של 45 מעלות.

עמירם בן-אוליאל

"חקרו אותי, חקרו אותי, לא שיתפתי איתם פעולה עד שהם קלטו שאני משתדל לא לשמוע שירת נשים וכו', אז הם פשוט החליטו להפעיל את הרדיו", סיפר. "ביקשתי מהם לחדול, הם לא הסכימו. קמתי לכבות, התנפלו עלי, הרביצו לי, אזקו אותי בידיים וברגליים, לחצו עלי במקומות כואבים", הוסיף בן-אוליאל לתאר. "מכיוון שהם קלטו שזה רגיש אצלי, הביאו לי חוקרת ששרה לי שירים. באיזשהו שלב היא אמרה שהיא מפחדת מאוד על הגב שלי ונגעה לי בכתף כדי להרים אותי. התחלתי לצעוק עליה, 'מה את נוגעת בי? תתביישי לך'" אמר בן-אוליאל בהקלטה.

בן-אוליאל הדגיש כי שמר בחקירתו על זכות השתיקה. "אחרי שבוע חקירות או יותר הביאו אותי לאריאל, עשו לי חקירת ימ"ר. בחקירה מסרתי גרסה, אמרתי שלא עשיתי כלום. אחרי 18 ימי חקירה מתישים, חקרו אותי כל הלילה, אמרו לי שכדאי שאני אדבר, ואם אני לא אדבר אז.. בוא נאמר שמחר בשעה הזאת אני כבר אזמר", תיאר הנאשם.

גורמים המקורבים לחקירה אמרו ל"הארץ" בסוף דצמבר כי בתחילת אותו חודש אישר היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בצורה "אישית וקונקרטית", לדבריהם, לחקור את החשודים בעינויים. לפי ערוץ 2, בן-אוליאל החל לדבר עם חוקריו לאחר אישור היועמ"ש. "אזקו אותי באזיק קצר מאחורי הידיים, נתנו לי סטירה, אמרו לי שאני אתחיל לדבר, ושנגמר השתיקה פה", הוא סיפר בהקלטה שפורסמה בערוץ 2. "אמרו לי 'אתה פעם ראשונה בחקירת שב"כ, אתה יכול להגיד לפדרמן שיזרוק את החוברת שלו לזבל'. המשכתי לשתוק".

בן-אוליאל תיאר את העינויים שעבר. "בציניות ביקשו ממני פשוט לשבת בתנוחה שהגב 45 מעלות אחורה בערך, תנוחה בלתי אפשרית. פשוט אחרי דקה מקסימום כבר נפלתי אחורה, עד שהראש שלי הגיע כמעט לרצפה. שמו לי איזה כמה סמרטוטים כאלה מתחת לראש, כאבים מטורפים, צרחתי צרחות איומות. הם לא התייחסו, הם אמרו לי, 'אתה מדבר?'. המשכתי לשתוק, לצרוח, בשלב כלשהו הרימו אותי, אמרו לי 'אתה מדבר?'. אחד תפס אותי מהחולצה, אמר לי 'אני הולך להיות הסיוט שלך, אנחנו נשתה לך את הדם מהאוזניים'... כל מיני איומים, צעקות, סטירות".

לדברי הנאשם, בעקבות העינויים החליט לשתף פעולה. "אמרתי 'אני אחרטט להם איזה משהו, שישחררו אותי'. הרימו אותי, ואמרתי להם 'אני עשיתי את דומא'. סיפור שלם, איך הלכתי והכנתי ותכננתי, כל מיני דברים שהבנתי מהם".

בן-אוליאל, בן 21, גדל בהתנחלות כרמי צור בגוש עציון. הוא בנו הבכור של הרב ראובן (רובי) בן-אוליאל, המשתייך לזרם הממלכתי של הציונות הדתית ועומד בראש תוכנית במכינה הצבאית שבנוקדים. בתחילת השנה הוגש נגד בן-אוליאל כתב אישום בגין שלוש עבירות רצח וכן ניסיונות רצח, בשל הניסיון להצית בית נוסף שלא צלח. באותו בוקר פרסמה משפחתו סרטון בו טענו שההתעללות בחקירת שב"כ הובילה אותו להודות ברצח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ