משפטו של בנימין בן אליעזר ייפתח היום בהיעדרו

בית המשפט המחוזי בתל אביב התיר לשר לשעבר, המואשם בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, ועבירות מס להיעדר מהדיון היום בשל מצבו הרפואי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית המשפט המחוזי בת"א התיר לח"כ לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר, המואשם בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, שלא להתייצב היום (שני) לפתיחת משפטו בשל מצבו הרפואי. השופט ג'ורג' קרא אישר את בקשתו של בן אליעזר שלא להגיע היום להקראת כתב האישום בעניינו וכתב בהחלטתו בנושא כי "עיון בתיעוד הרפואי מעלה תמונה של אדם החולה במחלות רבות, כאשר השילוב ביניהן מביא לכאורה, לפגימה של ממש בתפקודו עד כדי אי כשירות לניהול הליך פלילי".

פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) התנגדה לבקשתו של פואד, ונציגיה סברו כי מצבו הרפואי מלווה אותו מזה תקופה לא קצרה, החל מיום הגשת מועמדותו לנשיאות, וכי ביסוד הבקשה עומד רצונו של בן אליעזר "לדחות את הקץ ולהימנע מהמעמד המביך של נאשם בהליך פלילי". השופט קרא לא קיבל עמדה זו בין היתר כיוון שהמדינה לא הציגה חוות דעת רפואיות הנוגדות את אלו שהגישו באי כוחו של פואד, עורכי הדין יעקב ויינרוט ואברהם שהבזי. השופט קבע כי בן אליעזר יכול לא להגיע רק לדיון היום. עוד קבע השופט באשר להצהרות באי כוחו של בן אליעזר כי בכוונתם להגיש ליועץ המשפטי לממשלה בקשה לעיכוב הליכים בעניינו בשל מצבו הרפואי, כי זו לא תהיה עילה לעיכוב פתיחת המשפט. 

בנימין (פואד) בן אליעזרצילום: ניר שמול

נגד בן אליעזר הוגש בדצמבר האחרון כתב אישום המייחס לו מעורבות בחמש פרשיות שעניינן עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, ועבירות מס בין 2007 ל-2014 - שנים בהן כיהן כחבר כנסת וכשר התמ"ת. על פי כתב האישום, בן אליעזר דרש וקיבל סכומי כסף בעד פעולות הקשורות בתפקידיו מאנשי עסקים שונים, ובכספים אלה רכש, בין היתר, נכסי נדל"ן. בנוסף נטען כי בן אליעזר המיר ללא דיווח ותוך נקיטת פעולות הסוואה והסתרה, מט"ח בשווי מאות אלפי דולרים, אותו החזיק במזומן בכספות בביתו ובבנק. כמו כן, בן אליעזר מסר הצהרות הון כוזבות ליו"ר הכנסת כשלא כלל דיווחים בדבר הון ונכסים שצבר, ולא הגיש דוחות לרשות המסים, תוך שהוא מעלים ממנה הכנסות חייבות במס הנובעות מניצול מעמדו כעובד ציבור בכיר. לצד בן אליעזר נאשמים גם ראש לשכתו איילת אזולאי, אנשי העסקים רוי מוצפי, אברהם ננקשווילי וג'קי בן זקן, וחברו של בן אליעזר צ'רלי יהודה.

כתב האישום הוגש לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה ויינשטיין דחה את הטענות שהעלה בן אליעזר בשימוע שנערך לו. גורמים המעורים בתיק סיפרו כי במהלך השימוע הביע בן אליעזר נכונות להודות בעבירות הפרת אמונים עבירות מס ובדיווח כוזב במסגרת הסדר טיעון, אך סירב להודות בעבירות החמורות יותר בהן שוחד והלבנת הון. סניגוריו של פואד טענו כי הכספים שבמרכז כתב האישום הועברו אליו כסיוע חברי או כהלוואות וכי הם אינם מהווים שוחד. במהלך השימוע ביקש פואד להתחשב טרם הגשת כתב אישום נגדו גם במצבו הבריאותי. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ