פעיל הימין יהודה גליק זוכה מתקיפת אשה בהר הבית ב-2014

המדינה חזרה בה מכתב האישום בעקבות קשיים שעלו מעדותם של המתלוננת ושל עד הראייה, וביהמ"ש שיבח את התביעה על הגינותה. גליק: יש כאן הרבה גורמים שצריכים לעשות חשבון נפש

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

המדינה חזרה בה מכתב האישום שהגישה נגד פעיל הימין יהודה גליק בגין תקיפת אשה מוסלמית ב-2014. לפי פרוטוקול הדיון שהתקיים הבוקר (חמישי) בבית משפט השלום בירושלים, המדינה הסבירה את המהלך בקשיים שעלו מעדותם של המתלוננת ושל עד הראייה.

השופט מרדכי כדורי שיבח את עמדת המדינה. "סבורני כי דבריה של התובעת לפרוטוקול תואמים את הערות בית המשפט ביחס לראיות שנשמעו ומלמדים על הגינותה של התביעה", כתב. בעקבות הודעת המדינה הודיע השופט כדורי כי הוא מזכה את גליק מהעבירה שיוחסה לו בכתב האישום.

גליק בבנייני האומה, בשנה שעברה
גליק בבנייני האומה, בשנה שעברהצילום: אוליבייה פיטוסי

גליק אמר בתגובה להחלטה: "יש כאן הרבה גורמים שצריכים לעשות חשבון נפש". עם זאת, הדגיש, "בעת הזאת אני עדיין לא עוסק בזה, אלא בהודאה לאלוהים ולכל שליחיו על סיום תקופה של סיוט, יגון ואנחה, בו אזרח - בזמן שהתמודד בטיפול נמרץ במערכה על חייו - נאלץ בו זמנית להיאבק מול מערכת שהיתה אמורה להגן עליו".

גליק נפצע באוקטובר 2014 באורח קשה בניסיון התנקשות. כשבועיים לפני ניסיון ההתנקשות בו, הוגש נגד גליק כתב אישום בגין תקיפת אשה מוסלמית בהר הבית. לפי כתב האישום נגדו, במהלך ביקורו במתחם בסוף אוגוסט התפתח עימות בינו לבין זיוה בדארנה, בת 67 מהמורביתאת (משמרות הנשים הפלסטיניות בהר הבית), במהלכו דחף אותה גליק, הפיל אותה וגרם לה לשבר בידה. הוא הורחק מהר הבית ללא קשר לניסיון ההתנקשות בו, כחלק מתנאי שחרורו לאחר שנעצר בגין התקיפה.

לפני כחודש קיבל בית המשפט המחוזי בירושלים את ערעור המדינה נגד גליק וביטל פסק דין קודם שקבע לו פיצויים גבוהים בגין האיסור שהוטל עליו לעלות להר הבית. "מסקנתנו היא שההחלטה המקורית שאסרה על עליית המשיב להר הבית, הגם שלא היתה מוגבלת בזמן, אינה מקימה אחריות בנזיקין שכן אין בה התרשלות", כתבו השופטים בהחלטה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ