כחמש שנות מאסר נגזרו על חולה במחלה מדבקת שהסתיר אותה מנשים עמן קיים יחסי מין

דקל ששונקר, בן 25 מדימונה, הורשע במסגרת הסדר טיעון בשלוש עבירות של מעשה העלול להפיץ מחלה, ונשלח למאסר של ארבע שנים ותשעה חודשים. ממאסרו תנוכה התקופה מאז מעצרו, באוגוסט

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

ארבע שנים ותשעה חודשי מאסר נגזרו היום (שני) על נאשם שקיים יחסי מין עם שלוש נשים והסתיר מהן כי הוא נשא של מחלת מין. הנאשם, דקל ששונקר, תושב דימונה בן 25, הורשע במסגרת הסדר טיעון בשלוש עבירות של מעשה העלול להפיץ מחלה.

כתב האישום המתוקן שהוגש נגד ששונקר ייחס לו שני אישומים. על פי האישום הראשון, הוא קיים יחסי מין עם שתי מתלוננות, אחת מהן קטינה, בלי ליידע אותן כי הוא נשא של המחלה. לפי האישום השני, ששונקר לא יידע מתלוננת נוספת בדבר מחלתו וגרם להידבקותה במחלה לאחר שקיימו מגע מיני.

ששונקר נעצר בחודש אוגוסט, ועונש המאסר שנגזר עליו ירוצה בניכוי הזמן שחלף מאז מעצרו. בגזר הדין כתב שופט בית משפט השלום בתל אביב צחי עוזיאל: "בתי המשפט כבר הביעו עמדתם בעבר בקשר לחומרת המעשים מהסוג שבו הורשע הנאשם, ובפגיעתם הקשה בערכים חברתיים של הגנה על ביטחונו של הזולת והאוטונומיה על גופו, ובכלל זה על חופש הפעולה להחליט עם מי ואיך לקיים יחסי מין".

השופט הדגיש כי "בשונה מהעבר, נשאות של המחלה נחשבת כיום לסטטוס כרוני ולא למחלה סופנית, וכן ידוע כי קיים טיפול המאפשר לחיות עמה; אלא שלא ניתן להתעלם מההשלכה של הנשאות על מהלך חייו של מי שהודבק". עם זאת השופט מצא כי יש לכבד את ההסדר, וכי העונש אליו הגיעו הצדדים הוא מידתי - בין היתר כיוון שששונקר לקח אחריות וסובל מהמחלה בעצמו, והן בשל נסיבותיו האישיות וההשלכה של מאסר ממושך על בני משפחתו.

מפרקליטות מחוז תל אביב מסרו בתגובה לגזר הדין כי "העבירות בהן הורשע הנאשם מעידות על פגם מוסרי קשה בהתנהגותו, כיוון שידע שהוא חולה במחלה מדבקת ועדיין קיים יחסי מין עם המתלוננות, ביניהן קטינה, תוך שמעל באמונן והסתיר את דבר מחלתו. גם כאשר נשאל על כך על ידי אחת המתלוננות, הכחיש הנאשם כי הוא חולה וגזר בכך על המתלוננת תוצאה קשה של הדבקות במחלה, איתה תיאלץ להתמודד כל חייה. העונש שנגזר על הנאשם הינו עונש ראוי אשר משקף את חומרת מעשיו, הסיכון שבו העמיד את המתלוננות והנזק הרב אותו גרם בפועל למתלוננת שנדבקה", לשון התגובה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ