ניר חסון
ניר חסון

משפחה מעיסאוויה, שכללה פעוט בן שנתיים וחצי, נעצרה אתמול לפנות בוקר (שני) והוחזקה במשך ארבע שעות בחניון תחנת משטרה. כוחות ביטחון נכנסו לבית המשפחה במטרה לעצור בן אחר, נער בן 16 וחצי, כשעצרו את המשפחה. הורי התינוק הגישו אתמול תלונה במחלקה לחקירות שוטרים בעניין.

האירוע התרחש ב-2:00 לפנות בוקר בין יום ראשון לשני, עת הגיע כוח משטרה לבית המשפחה בשכונה שבמזרח ירושלים. לבית נכנסו שמונה שוטרים, כולם רעולי פנים, וביקשו לראות את התעודות של בני המשפחה ולעצור את הנער, ככל הנראה בחשד לעבירות יידוי אבנים.

תיעוד מעצר בני המשפחה, בליל האירוע

כפי הנראה, ההורים התווכחו עם השוטרים וייתכן שהתנגדו למעצר. "לא הבנו מה הם רוצים", סיפרה תחריר, אם המשפחה ל"הארץ". "כל הגוף שלהם מכוסה, רואים רק את העיניים. דחפו את בעלי בחזה והפילו אותו. את הראש של הבן, בן 20, דפקו בדלת כמה פעמים. את הילד הקטן, בן שנתיים וחצי, משכו מהמיטה וזרקו על הרצפה. הבת שלי, בת 15, ניסתה לצלם והשוטר לקח לה את הטלפון ושבר על הרצפה, אותי ריססו בגז פלפל. לקחתי את התינוק ורציתי לצאת החוצה, אך מישהו רדף אחרינו והפיל אותי על הרצפה כשהילד מתחת לגוף שלי. הוא הניח עליי ברך במשך 20 דקות כשאני שוכבת והילד מתחתיי". 

לפי עדות בני המשפחה, לאחר ההתרחשות בביתם, הם נלקחו יחד עם בנם בן השנתיים וחצי לתחנת מג"ב בשכונת שיח ג'ראח כשהם בבגדי שינה ויחפים, והושארו תחת שמירה בחניון תחנת המשטרה. לדברי האם, כל בני המשפחה נכבלו בידיהם, והיא אף נכבלה ברגליה משום שהחזיקה את התינוק. 

"את הבן הגדול שמו על הרצפה, כמו כשאנחננו מתפללים, והידיים שלו קשורות לאחור. ככה שלוש שעות", סיפרה. "הילד הקטן התחיל לבכות כי נכנס לו גז פלפל לעין. הוא גם רגיל שאני מביאה לו בקבוק חלב בלילה והוא בכה וביקש חלב".

בית המשפחה לאחר ביקור השוטרים, בליל האירוע

אחרי כארבע שעות, ב-6:00 בבוקר, שוחרר הילד לידי סבו שלקח אותו הביתה. "כולם היו בלי נעליים, ההורים בפיג'מות, אפילו באינתיפאדה הראשונה היו נותנים לבן אדם להתלבש כמו שצריך לפני שלוקחים אותו. אני לא מאמין שהמשטרה הישראלית מתנהגת ככה", אמר הסב ל"הארץ".

לטענת האם, שאר בני המשפחה נותרו במעצר עד השעה 17:00 אחר הצהריים. הנער בן ה-16 וחצי הובא בפני שופט ומעצרו הוארך עד מחר, ככל הנראה בחשד ליידוי אבנים וביצוע עבירות נוספות.

הפעוט בן השנתיים שנשלח למעצר עם משפחתוצילום: ליאור מזרחי

מהמשטרה נמסר כי "כוח שהגיע עם גורמי ביטחון נוספים לבצע מעצר חשודים בעיסאוויה, הותקף קשות על ידי בני המשפחה. הכוח השתלט על התוקפים ועצר אותם לחקירה. המשפחה עוכבה אף היא לחקירה ולבקשתה איפשרו לה להגיע עם בנה למתקן המשטרתי עד לבוא הסב שקיבל אחריות עליו". עוד נמסר כי "החשודים בתקיפת השוטרים נחקרו, שוחררו והחומר בעניינם יועבר לבחינת הגשת כתבי אישום. תקיפת השוטרים המבצעים עבודתם נאמנה, הינה פסולה והמשטרה תפעל למצות את מלוא חומרת הדין עם התוקפים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ