אבי החיילת שהתלוננה נגד תא"ל אופק בוכריס: "בנות שנפגעו ממנו - גשו להתלונן כדי שהאמת תצא לאור"

אביה של הצעירה שטוענת כי מח"ט גולני לשעבר אנס אותה, אמר: "המערכת כשלה באמצעות מפקד שסרח וניצל את מעמדו". תא"ל בוכריס נחקר היום במשך כחמש שעות

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

אביה של החיילת ששירתה תחת פיקודו של תת-אלוף אופק בוכריס והתלוננה כי ביצע בה שורה של עבירות מין אמר היום (רביעי) במסיבת עיתונאים כי הוא מבקש מבנות אחרות שנפגעו מבוכריס להגיש נגדו תלונה. "בשם הבת שלי - אם קיימות בנות נוספות שנפגעו, נא גשו להתלונן, כדי שהאמת תצא לאור", אמר.

"המערכת כשלה באמצעות מפקד שסרח וניצל את מעמדו לעבירות מין ואונס", אמר אביה של החיילת שהתלוננה על עבירות אינוס ומעשה סדום, וציין כי בתו הצטיינה בשירותה הצבאי. "שכל הורה יבדוק עם עצמו אם אלה הערכים שקיבלנו בצה"ל, אם אלה המפקדים שראויים להוביל את החיילים שלנו", אמר.

תת-אלוף בוכריס, ב-2010
תת-אלוף בוכריס, ב-2010צילום: חגי אופן

האב פנה בשם בתו אל חיילות נוספות, וקרא להן להתלונן גם כן. "בשם הבת שלי, אם קיימות בנות נוספות שנפגעו, נא גשו להתלונן על מנת שהאמת תצא לאור. אני מדגיש כי אותן בנות לא אשמות במקרים שעברו, וכי במקרים כאלה יש לאזור אומץ ולבצע את הצעד הנכון". 

עורכת הדין אביטל בן־נון, המייצגת את החיילת שהשתחררה לפני ארבע שנים, אמרה מוקדם יותר כי עברו הקרבי של בוכריס, הציון לשבח שקיבל ותפקידיו הבכירים בצבא "לא הופכים אותו לחסין ולאדם שלא יכול לקרות לו דבר כזה". "הרקורד הצבאי שלו לא אומר שכל חיילת צריכה להיות אסירת תודה לתשומת לב מינית מצדו בין הקרבות", אמרה הבוקר בן־נון ל"הארץ". "לצערי, הוא לא הקצין הראשון ולא האחרון (שחשוד בעבירות מין כאלו)".

עו"ד בן־נון הדגישה כי החיילת לשעבר טרם נקראה לבדיקת פוליגרף, אך היא מתכוונת לשתף פעולה אם תהיה בקשה כזו מצד מצ"ח, וכך גם לגבי עימות עם הקצין. מח"ט גולני לשעבר, תא"ל בוכריס, עבר בדיקת פוליגרף פרטית מטעמו, שכללה שאלה ספציפית בנוגע לקיום "יחסי מין מלאים" עם החיילת. בחוות הדעת שכתב שלמה ברוק, שערך לפני כמה ימים את בדיקת הפולגרף לתא"ל בוכריס, הוא אומר שבוכריס מכחיש את הטענה כי קיים עם החיילת יחסי מין בניגוד לרצונה.

תא"ל בוכריס נשאל בפוליגרף שתי שאלות: האם שכב עם החיילת ששירתה תחת פיקודו, והאם קיים יחסי מין מלאים אתה. תא"ל בוכריס השיב בשלילה על שתי השאלות. לפי ממצאי בדיקת הפוליגרף הפרטית, כותב ברוק כי הגיע למסקנה ש"הנבדק דובר אמת". "חוות דעתי על סמך ממצאי הבדיקה היא כי גרסתו של הנבדק, המכחיש מכל וכל קיום יחסי מין מלאים עם המתלוננת, נכונה", כתב ברוק בחוות דעתו.

במצ"ח בודקים אם היו חיילות נוספות שתא"ל בוכריס ביצע בהן עבירות מין. בית הדין קבע כי המטרה לאתר מתלוננות נוספות "אינה בעלמא". תא"ל בוכריס נחקר הבוקר במצ"ח, בפעם השנייה מאז הפכה הפרשה בעניינו לגלויה. חקירתו הסתיימה בשעות אחר הצהריים בתום כחמש שעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ