צעירה נוספת העידה כי תא"ל אופק בוכריס הטריד אותה מינית

החיילת שבעקבות תלונתה על אונס הושעה מח"ט גולני לשעבר, מסרה לחוקרים שם נוסף. חוקרי מצ"ח פנו אליה ובעדותה היא טוענת להטרדה מינית מצדו של תא"ל בוכריס

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

מתלוננת שנייה נגד תא"ל אופק בוכריס: צעירה נוספת העידה היום בפני חוקרי מצ"ח כי מח"ט גולני לשעבר הטריד אותה מינית בעת שירותה הצבאי. החוקרים הגיעו אל הצעירה השנייה לאחר שהמתלוננת הראשונה נגד בוכריס, שטוענת כי הקצין הבכיר אנס אותה וביצע בה מעשי סדום בעת ששירתה תחתיו בצה"ל, מסרה את שמה. תא"ל בוכריס מכחיש את טענותיהן של שתי המתלוננות. 

במהלך חקירתו לא התבקש בוכריס, בשלב זה, לעבור בדיקת פוליגרף צבאית באזהרה. בדיון שנערך בבית הדין הצבאי אתמול (שלישי) ציין עורך דינו כי הוא אינו מתנגד לעבור בדיקה נוספת. ל"הארץ" נודע כי בשלב זה טרם עומת תת-אלוף בוכריס עם מי משתי המתלוננות. אמש צצו בסביבתו של בוכריס טענות שלפיהן ההאשמות נגדו הן חלק מ"קמפיין מתוזמר" וכי ישנו קשר בין שתי המתלוננות.

תת-אלוף בוכריס, ב-2010
תת-אלוף בוכריס, ב-2010צילום: חגי אופן

אביה של החיילת שהעידה כי בוכריס ביצע בה שורה של עבירות מין אמר מוקדם יותר במסיבת עיתונאים כי הוא מבקש מבנות אחרות שנפגעו מבוכריס להגיש נגדו תלונה. "בשם הבת שלי - אם קיימות בנות נוספות שנפגעו, נא גשו להתלונן, כדי שהאמת תצא לאור", אמר. "אני מדגיש כי אותן בנות לא אשמות במקרים שעברו, וכי במקרים כאלה יש לאזור אומץ ולבצע את הצעד הנכון". 

אביה של החיילת שבעקבות תלונתה על עבירות אינוס ומעשה סדום הושעה בוכריס מתפקידו, אמר כי בתו הצטיינה במהלך שירותה הצבאי והוסיף כי "המערכת כשלה באמצעות מפקד שסרח וניצל את מעמדו לעבירות מין ואונס". לאחר מכן, הוסיף כי "כל הורה צריך לבדוק עם עצמו אם אלה הערכים שקיבלנו בצה"ל, אם אלה המפקדים שראויים להוביל את החיילים שלנו".

עורכת הדין אביטל בן־נון, המייצגת את החיילת הראשונה שהתלוננה, אמרה הבוקר כי עברו הקרבי של בוכריס, הציון לשבח שקיבל ותפקידיו הבכירים בצבא "לא הופכים אותו לחסין ולאדם שלא יכול לקרות לו דבר כזה". "הרקורד הצבאי שלו לא אומר שכל חיילת צריכה להיות אסירת תודה לתשומת לב מינית מצדו בין הקרבות", אמרה הבוקר בן־נון ל"הארץ". "לצערי, הוא לא הקצין הראשון ולא האחרון (שחשוד בעבירות מין כאלו)".

עו"ד בן־נון הדגישה כי החיילת לשעבר טרם נקראה לבדיקת פוליגרף, אך היא מתכוונת לשתף פעולה אם תהיה בקשה כזו מצד מצ"ח, וכך גם לגבי עימות עם הקצין. מח"ט גולני לשעבר, תא"ל בוכריס, עבר בדיקת פוליגרף פרטית מטעמו, שכללה שאלה ספציפית בנוגע לקיום "יחסי מין מלאים" עם החיילת. בחוות הדעת שכתב שלמה ברוק, שערך לפני כמה ימים את בדיקת הפולגרף לתא"ל בוכריס, הוא אומר שבוכריס מכחיש את הטענה כי קיים עם החיילת יחסי מין בניגוד לרצונה.

תא"ל בוכריס נשאל בפוליגרף שתי שאלות: האם שכב עם החיילת ששירתה תחת פיקודו, והאם קיים יחסי מין מלאים אתה. תא"ל בוכריס השיב בשלילה על שתי השאלות. לפי ממצאי בדיקת הפוליגרף הפרטית, כותב ברוק כי הגיע למסקנה ש"הנבדק דובר אמת". "חוות דעתי על סמך ממצאי הבדיקה היא כי גרסתו של הנבדק, המכחיש מכל וכל קיום יחסי מין מלאים עם המתלוננת, נכונה", כתב ברוק בחוות דעתו.

במצ"ח בודקים אם היו חיילות נוספות שתא"ל בוכריס ביצע בהן עבירות מין. בית הדין קבע כי המטרה לאתר מתלוננות נוספות "אינה בעלמא". תא"ל בוכריס נחקר הבוקר במצ"ח, בפעם השנייה מאז הפכה הפרשה בעניינו לגלויה. חקירתו הסתיימה בשעות אחר הצהריים בתום כחמש שעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ