אשת עד מדינה נרצחה בבאר שבע; בעלה מרצה מאסר על אלימות במשפחה

האשה, כבת 30, נורתה למוות במכונית בעיר בעת ששלושה ילדים היו עמה. לפני כחצי שנה היא התלוננה כי בעלה, שהיה אז במעצר, מאיים על חייה. סריקות מתבצעות אחרי חשוד בירי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטרים מאירים בפנס על המכונית בה נרצחה האשה בבאר שבע, הערב
זירת הרצח בבאר שבע, הערבצילום: אליהו הרשקוביץ

אשה כבת 30 נורתה הערב (שני) למוות במכונית בבאר שבע, כששלושת ילדיה היו עמה. הנרצחת היתה אשתו של עד מדינה, שנמצא בימים אלה במעצר בעקבות כתב אישום שהוגש נגדו בגין עבירות אלימות במשפחה.

לפני כחצי שנה, כשהיה במעצר, הנרצחת התלוננה נגדו במשטרה וטענה שהוא מטריד אותה ומאיים על חייה. לפי התלונה, באחת השיחות הוא איים שידאג ש"הילדים יישארו יתומים".

הערב בסביבות השעה 18:30 התקבל במוקד 100 של המשטרה דיווח על יריות בשדרות ירושלים בבאר שבע. שוטרים שבאו למקום מצאו אשה ירויה ברכב, וכוחות גדולים פתחו בסריקות לאתר חשוד בביצוע המעשה. במכונית היו שלושה מילדיה של האשה, ושירותי הרווחה הוזעקו למקום כדי לטפל בהם.

לדברי עדי ראייה, צוות המז"פ הגיע לזירת האירוע רק כשעתיים וחצי לאחר הירי. מהמשטרה נמסר כי העיכוב נבע מכך שצוות המז"פ נשלח תחילה לבית החולים סורוקה, כדי לבדוק את הנרצחת.

ב–28 באוקטובר 2015 הוגש נגד בעלה של הנרצחת כתב אישום, כשכבר היה במעצר בכלא שקמה באשקלון בעקבות אישום קודם שהוגש נגדו בשל תלונה של הנרצחת. לפי כתב האישום השני, הוא התקשר אליה רבות והטריד ואיים על חייה וחיי משפחתה בטלפון, אף כי ביקשה ממנו להפסיק. לאחר האיומים, חסמה הנרצחת את מכשיר הטלפון לשיחות מהטלפון של בעלה, אך הוא המשיך להטריד אותה ולאיים עליה כשהתקשר לטלפון סלולרי של אחד מילדיהם וביקש ממנו להעביר את המכשיר לנרצחת. לפי האישום, באחת השיחות איים הבעל על הנרצחת שיפגע בילדי עבריינים שהוא מכיר, כדי שיבקשו לנקום ויפגעו בילדיהם. בשיחה שהתקיימה ביניהם לאחר מכן הוא אמר שירצח אותה ואת משפחתה, טען כי בעוד כמה חודשים ישתחרר ממעצר ואיים שידאג ש"הילדים ישארו יתומים".

בדיון בבקשה להארכת מעצרו ציין התובע המשטרתי כי לבעל הרשעות קודמות בעבירות של קשר לפשע, נשיאת נשק שלא כדין ואלימות. עוד הוא ציין כי תלוי נגד הבעל כתב אישום בעבירות אלימות כלפי הנרצחת, היזק לרכוש, הפרת צו בית משפט והדחה בחקירה.

לצד התלונה שהגישה הנרצחת נגד בעלה, חוקרי המשטרה בודקים כיווני חקירה נוספים. זהות הנרצחת והעובדה שהיתה אשתו של עד מדינה מעלים אפשרות שגורמים בעולם התחתון ביקשו לפגוע בה. הבעל העיד בעבר נגד ראש ארגון פשע באזור הדרום, והוא והנרצחת הוכנסו לתוכנית להגנת עדים ושהו כמה שנים בחו"ל. מסיבה שאינה ידועה, הם נפלטו מהתוכנית ושבו לישראל.

ח', תושב השכונה שבה אירע הערב הירי, סיפר כי כשתי דקות לפני כן הוא עבר ליד המכונית וראה את הנרצחת וילדיה מאזינים למוזיקה. "לאחר שהתרחקתי שמעתי חמש־שש יריות. תוך דקה כבר הגיעה המשטרה", אמר. ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה, סגן־ניצב משה לוי, אמר כי "כוחות רבים שבאו לזירה מצאו אשה ירויה. החשד הוא פלילי אך כל הכיוונים נבדקים".

שקד לוי, חובשת מד"א שבאה למקום, סיפרה: "כשהגענו ראינו אשה כבת 30 מחוסרת הכרה, היא היתה ללא דופק וללא נשימה עם פציעות חודרות בפלג גופה העליון. הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותה, תוך כדי פעולות החייאה, לבית חולים כשמצבה קשה מאוד".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ