המשטרה ממליצה להעמיד לדין את האחראים לתאונה בה נהרגה אשה באולם אירועים ביבנה

בתום חקירה, הומלץ להגיש כתבי אישום בגין גרימת מוות ברשלנות ועבירות נוספות נגד האחראים לקריסת גוף התאורה שהובילה למותה של אביבה חיון ולפציעתם של 19 אורחים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה ממליצה לפרקליטות להגיש כתבי אישום בגין גרימת מוות ברשלנות ועבירות נוספות נגד האחראים , שבה נהרגה לפני תשעה חודשים אביבה חיון, בת 54, מקריסת גוף תאורה ונפצעו 19 אורחים.

המשטרה הודיעה היום (שלישי) כי ראיות שנאספו על ידי צוות חקירה מיוחד הביאו למסקנה כי קיימת תשתית ראייתית להעמיד לדין את שלושת בעלי האולם, אחראי התאורה שתכנן את המתקן שקרס, מתקין המתקן והמהנדס האזרחי החתום על אישורו, בגין גרימת מוות ברשלנות ועבירות נוספות. 

גשר התאורה שקרס באולם
גשר התאורה שקרס באולם

חוקרי המשטרה קבעו בסיכום החקירה כי גוף התאורה - שהותקן עם מנועים חשמליים המעלים ומורידים אותו - תוכנן, נבנה והותקן על ידי עובדים בלתי מוסמכים בתחום, ואושר על ידי מהנדס אזרחי שאינו מוסמך לאשרו.

ביוני האחרון, בזמן שמאות אורחים נמצאים באולם בחתונה, קרס מתקן התאורה במרכז רחבת הריקודים. כתוצאה מכך נהרגה אביבה חיון, בת 54 ממושב עזר, ונפצעו 19 בני אדם.

בליל האסון, לאחר שהוקם צוות חקירה מיוחד למקרה, החלו החוקרים לאסוף ראיות בזירה ולתחקר אורחים ועובדים באולם. בנוסף, נאספו ממצאים באולם שהועברו לבדיקת מעבדה ונתפסו סרטי אבטחה של האולם וסרטי צילום של האירוע.

מבעלי "עדיה", עובדיה כהן, נמסר: "בראש ובראשונה, חשוב לי היום לומר שכולנו כאן כאובים עם משפחתה של אביבה חיון ז"ל. כידוע, תוך זמן קצר שבנו לפעול באישור כל הגורמים וברישיון עסק מלא, תוך אמון שזכינו לו.

אומר גם כבעלים של עדיה אבל גם כאדם, כאורח שהיה באותו ערב באולם כאן, וכמי שלא חסך פרוטה במה שנוגע לבטיחות, שאני סמוך ובטוח שבסופו של דבר הצדק יצא לאור ואנחנו נמשיך להצדיק את האמון והבטחון שנותנים בנו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ