תא"ל בוכריס נחקר במצ"ח בפעם השלישית והכחיש את החשדות נגדו

בסביבת בוכריס אמרו כי חוקרי מצ"ח לא הציגו בפניו את מסקנות בדיקת הפוליגרף שערכו לו בתחילת השבוע. גם היום הכחיש הקצין בתוקף כי ביצע במתלוננת פעולות מיניות

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
תא"ל אופק בוכריס במכוניתו, אחרי שיצא מביתו במצפה נטופה, אתמול
תא"ל אופק בוכריס במכוניתו, אחרי שיצא מביתו במצפה נטופה, אתמולצילום: גיל אליהו
גילי כהן
גילי כהן

תא"ל אופק בוכריס נחקר היום (רביעי) במצ"ח בפעם השלישית מאז עלה החשד שביצע עבירות מין חמורות, ובהן אונס, בחיילת ששירתה תחת פיקודו. גם היום, כמו בפעמים הקודמות, הכחיש הקצין בתוקף את החשדות נגדו. בסביבתו של בוכריס אומרים כי חוקרי מצ"ח לא הציגו בפניו את מסקנות בדיקת הפוליגרף אותה עבר ביום שני האחרון.

בוכריס נחקר היום במשך כמה שעות, לראשונה מאז בדיקת הפוליגרף שנערכה לו במצ"ח. כשנשאל במהלך אותה בדיקה בנוגע לפעולות מיניות ספציפיות, כולל בכפייה, כלפי המתלוננת, השיב הקצין על כל השאלות בשלילה.

שר הביטחון משה יעלון התראיין היום בגלי צה"ל ונשאל על החשדות החמורים המיוחסים לבוכריס. "החקירה בעיצומה, וצריך לתת למערכת החקירה, הפרקליטות הצבאית הראשית, מצ"ח, להשלים את החקירה - כדי שנדע בסופו של דבר מה בדיוק קרה כאן", אמר יעלון. "כל הפרשה כמובן היא לא לכבוד לצה"ל. אני מקווה שהאמת תצא לאור, נטפל בזה היטב".

אתמול אמר יעלון כי אין להפוך את המתלוננות על הטרדה מינית לנאשמות. בראיון לגלי צה"ל היום הוסיף ואמר כי ראוי לעודד מתלוננות ולא לגרום להן להתחרט על פנייתן לגורמי האכיפה. שר הביטחון אף התייחס לגיבוי שלו זכה בוכריס. הוא אמר כי ראה לצערו "מצעד תמיכה חד-צדדי בתא"ל בוכריס" והוסיף כי הוא אינו זקוק לכך. "הוא מוכר, הוא ידוע. המעשים שלו, הגבורה שלו, הכל ידוע. אני מקווה שהוא לא מעד - אבל אינני יודע. ניתן לחקירה להתקיים".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ