הרמטכ"ל ביטל את מינויו של תא"ל אופק בוכריס לראש חטיבת המבצעים

איזנקוט הודיע אמש על ההחלטה לבוכריס, שנחקר בחשד לביצוע עבירות מין חמורות ואונס בחיילת ששירתה תחת פיקודו. סנגורו: "הובהר לו כי נוצר קושי בהמתנה לאיוש רח"ט המבצעים"

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תא"ל אופק בוכריס ביציאה מביתו, השבוע
גילי כהן

הרמטכ"ל גדי איזנקוט החליט אמש (רביעי) לבטל את מינויו של תא"ל אופק בוכריס לראש חטיבת המבצעים במטה הכללי. בוכרים נחקר אתמול במצ"ח בפעם השלישית מאז עלה החשד שביצע עבירות מין חמורות, ובהן אונס, בחיילת ששירתה תחת פיקודו. עוד נקבע כי השעייתו של תא"ל בוכריס תוארך ב-30 יום. ההחלטה של הרמטכ"ל נקבעה בהתייעצות עם הפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל שרון אפק.

בימים הקרובים יחליטו בצה"ל בנוגע לזהות מחליפו בתפקיד. אמש הודיע הרמטכ"ל לתא"ל בוכריס על החלטתו. לדברי קצין בצה"ל, הדבר לא נובע מפרטי החקירה עצמה, אלא כהחלטה פיקודית של הרמטכ"ל, "בהתייחס למה שקורה בציר המשפטי".

במצ"ח מעוניינים לערוך עימות בין הקצין לבין המתלוננת, וזה צפוי להתרחש בשבוע הבא לאחר שהן המתלוננת והן הקצין הסכימו לכך. תא"ל בוכריס, שלפי התביעה הצבאית חשוד בעבירות מין חמורות, בהם חמישה אירועי אונס, מעשים מגונים ומעשי סדום לאורך תקופה ממושכת, מכחישמכל וכל את החשדות המופנים כלפיו.

"לאופק עומדות זכויות רבות, אבל צריך להגיע לחקר האמת ולהבין מה היה שם", אמר בנושא קצין בכיר בצה"ל. "תפקיד רח"ט מבצעים הוא תפקיד חשוב, וצריך לקבל החלטות על רח"ט מבצעים חדש. אי אפשר למנות אותו בסיטואציה הזו, כי פרשיות כאלה הן ארוכות יותר. צה"ל ימנה רח"ט מבצעים ורשויות אכיפת החוק ימשיכו לבדוק את הפרשה ולעסוק בה, ולהגיע לחקר האמת".

הסנגור הצבאי הראשי ובא כוחו של בוכריס, אל"מ אשר הלפרין, אמר בתגובה: "חקירה מהסוג בה נתון תא"ל בוכריס, אורכת, מטבע הדברים, זמן. על רקע זה, כך הובהר לתא"ל בוכריס על ידי הרמטכ"ל בשיחתם, נוצר קושי בהמתנה לאיוש רח"ט המבצעים, תפקיד מרכזי ורגיש. תא"ל בוכריס הודיע לרמטכ"ל כי הוא מבין את ההחלטה. יודגש, כפי שגם הובהר בשיחה, שהחלטת הרמטכ"ל נובעת אך ורק מטעם זה של משך החקירה הצפוי".

"החקירה היא מן הסתם אירוע קשה ובימים ובשבועות הקרובים הוא יילחם על חפותו, וזו תהיה תקופה לא קלה בעבורו", אמר אמש אל"ם הלפרין. בתשובה לשאלה האם החלטת הרמטכ"ל מעידה על התפתחות בחקירת הקצין, השיב כי "עצם ההתמודדות עם חקירה כזו, לא באמת מאפשרת כניסה לתפקיד כל-כך רגיש כמו רח"ט מבצעים, ולמעשה מעצם החקירה חייב להיגזר הצעד שעליו החליט הרמטכ"ל, של מינוי ראש חטיבת מבצעים". עורכת דינה של המתלוננת סירבה להתייחס להחלטת הרמטכ"ל על ביטול מינויו של הקצין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ