ערוץ 10: משה קצב צפוי להשתחרר מהכלא בסוף מארס

לפי הדיווח גם אם ועדת השחרורים תקבע שלא לקצר את עונשו בשליש, שרת המשפטים ונשיא המדינה תומכים במתן חנינה לקצב. במשרד המשפטים מכחישים כי הם בוחנים בקשת חנינה מטעמו

יהונתן ליס
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קצב בחופשה מהכלא, בשנה שעברה
יהונתן ליס
הארץ

נשיא המדינה לשעבר משה קצב צפוי להשתחרר מהכלא בסוף החודש, כך דווח הערב (שישי) בערוץ 10. לפי הדיווח, ועדת השחרורים שתתכנס ב-27 במארס תכריע האם לקצר בשליש את מאסרו של קצב. גם אם הוועדה תחליט שלא לקצר את מאסרו, שרת המשפטים איילת שקד ונשיא המדינה ראובן ריבלין צפויים לתמוך במתן חנינה לקצב. עוד פורסם כי שרת המשפטים אמרה היום בשיחה סגורה כי "אין שום סיבה שוועדת השחרורים לא תשחרר את הנשיא לשעבר קצב, הוא עומד בקריטריונים". 

הנשיא לשעבר יתייצב מול ועדת השחרורים שתדון באפשרות לקצר את עונש המאסר שלו בשליש, זאת למרות שלא הביע חרטה על מעשיו. קצב הורשע בעבירות אונס ומרצה את עונשו בכלא מעשיהו מזה ארבע שנים, החל מדצמבר 2011.

הוועדה צפויה לבחון ב-27 במארס, את בקשתו של קצב ועורכי דינו לקיצור עונשו. במקרים של הרשעה בעבירות מין נהוג שקיצור העונש ייעשה בתנאי שהעבריין יודה במעשיו ואף ייקח חלק בתוכנית שיקום, אך קצב לא עשה זאת עד כה. אם ועדת השחרורים תחליט לשחרר את קצב, הוא צפוי להשתחרר באופן מיידי ממאסר.

במוצאי שבת נמסר ממשרד המשפטים כי לא מונחת בפני השרה שקד בקשת חנינה מטעמו של קצב. עוד צוין כי היא אינה דנה בבקשות חנינה כאשר אסיר עומד לידון בפני ועדת שחרורים, וכאשר פתוחה בפניו אפשרות לניכוי שליש מעונשו על פי דין. גם גורמים בבית הנשיא טענו כי לא התקבלה החלטה בעניין בקשת החנינה שהגיש קצב עוד בתקופת כהונתו של שמעון פרס, וכי היא תיבחן רק לאחר שימוצה ערוץ ועדת השחרורים. 

חברות הכנסת של מרצ, יו"ר מרצ זהבה גלאון, ח"כ מיכל רוזין וח"כ תמר זנדברג קראו בתגובה לשרת המשפטים שקד ולנשיא המדינה ריבלין שלא לעקוף את החלטת ועדת השחרורים המקצועית: "לא ייתכן שפוליטיקאים מהאגף הפוליטי של משה קצב יקבלו החלטות בעניינו וישימו עצמם מעל להחלטות מקצועיות". חברות הכנסת הוסיפו כי "לא מדובר רק על התנהגותו של משה קצב, שכידוע לא הביע חרטה ולא לקח אחריות על מעשיו, אלא גם בכך שיש להעביר מסר מרתיע לגבי ניצול יחסי מרות ופגיעה בנשים".

גם ח"כ ציפי לבני מהמחנה הציוני הגיבה לפרסומים וסיפרה כי כשרת משפטים עמדה כבר "במבחן קצב", כשסירבה לבקשת החנינה שהוגשה עוד בתקופתה. "הודעתי לנשיא דאז, לאחר קבלת המלצת ועדת השחרורים, שאני מתנגדת לחנינה כפי שעשיתי בעניינם של עברייני מין נוספים, מוכרים פחות", לדבריה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ