שירי סובול תואשם בסיוע לרצח אחותה ובהעלמת ראיות

מחקירת המשטרה עולה כי שירי סובול לא דקרה את אחותה התאומה הילי, אולם לפי החשד ידעה והסכימה לכוונת בן זוגה ערן דוד לבצע את המעשה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

משטרת ישראל צפויה להצהיר היום (ראשון) בבית המשפט כי בכוונתה להגיש כתב אישום נגד שירי סובול בגין סיוע ברצח אחותה הילי סובול בת ה–18 מתל אביב.

מהחקירה שניהלו במרחב ירקון במשטרה עולה ששירי סובול לא הייתה זו שאחזה בסכין ולא דקרה את אחותה, אולם מהראיות שנאספו עד לרגע זה עולה כי האחות שירי סובול היתה שותפה לרצח עוד לפני שהתרחש, וסייעה בשיבוש החקירה לאחריו — תוך כדי שהיא מעלימה ראיות.

שירי סובול, לפני כחודשצילום: תומר אפלבאום

מהחקירה עולה ששירי סובול קיימה שיחה מקדימה עם בן זוגה, ערן דוד, ובמהלך שיחה זו קשרו השניים קשר לרצוח את הילי. ערן דוד הגיע על פי החשד לבית המשפחה ב-18 בפברואר בידיעתה והסכמתה של שירי סובול כשברור לה שבכוונתו לפגוע באחותה ושברשותו סכין שנועדה לביצוע המעשה.

על פי החשד, ערן דוד היה זה שרצח את הילי סובול באמצעות מעל עשר דקירות בשני סכינים בפלג גופה העליון והביא למותה. לאחר הרצח נכנס לכאורה דוד למקלחת, שם הוריד מעליו את כתמי הדם. את הבגדים והסכין לקחה שירי סובול והסתירה אותם בארון הבגדים.

השניים החליטו להודיע למשטרה על הרצח, אולם קבעו ביניהם לספר שהם הבחינו באדם זר, בעל חזות ערבית, שנמלט מהמקום מיד לאחר ששמעו את הצעקות.

לבית מגיעים שוטרי מרחב ירקון וצוות חוקרים, שם הם גובים את הגרסה של שירי סובול במשך כשעה. כששוטרת של הזיהוי הפלילי נכנסה לתוך הבית והחלה לחפש סימנים של ד־נ־א וממצאים נוספים היא הבחינה בדלת סגורה ללא ידית.

סובול טענה בחקירתה בפני השוטרים קודם לכן כי מדובר בחדר שירות. כאשר השוטרים פתחו את דלת החדר הם גילו שם את ערן דוד, ולסובול לא היה הסבר מדוע טענה שהיא לבד כל הזמן הזה ומדוע הסתירה אותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ