הנרצח הבוקר בפיצוץ בתל אביב: אבנר מאיו, אחד העדים נגד ארגון הפשיעה של מוסלי

מאיו נהרג הבוקר כשמכוניתו התפוצצה בצפון העיר. הוא העיד נגד ארגון הפשיעה של משפחת מוסלי במסגרת משפט שעדיין מתנהל על רציחתם של עבריינים מארגון מתחרה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוחות כיבוי אש מכבים את הג'יפ השרוף בזירת האירוע בצפון תל אביב, היום

אבנר מאיו, בשנות ה-40 לחייו, הוא העד שנהרג הבוקר (ראשון) בפיצוץ בג'יפ מסוג האמר בצפון תל אביב - כך הותר לפרסום. מאיו העיד נגד ארגון הפשיעה של משפחת מוסלי במסגרת משפט שעדיין מתנהל, על מידע שיש בידיו בנוגע לרציחתם של עבריינים מארגון מתחרה, דניאל סמארה ואוהד פרנקו, לפני כארבע שנים.

בפרקליטות צפויים לקיים היום הערכת מצב באשר להמשך הטיפול בפרשה. התיק מוגדר כאחד הבולטים שמתנהלים כיום בפרקליטות מחוז תל-אביב (פלילי) בתחום המלחמה בפשיעה המאורגנת, והוא כולל מספר רב של נאשמים, ועד מדינה אחד שזהותו אסורה בפרסום. מאיו תושאל ב-2013 וקשר את אחד מראשי הארגון לרצח הכפול של סמארה ופרנקו שאירע שנה לפני כן. לדבריו, אותו בכיר בארגון נהג להציע סכומי כסף גדולים למי שיבצע "כיפה אדומה" (כינוי לרצח בעולם התחתון) לשני העבריינים. 

עדויות העבריינים הובילו לרצח

חובש מד"א ערן כרמל, שהגיע לזירת הפיצוץ, סיפר: "על הכביש שכב גבר בשנות ה-40 לחייו כשהוא בהכרה עם חבלות קשות בגפיים וכוויות בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח שכלל הנחת חסמי עורקים ומשככי כאבים ובהמשך הוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים במצב קשה". בהמשך מת מאיו מפצעיו.

מאיו הוא עד תביעה ולא עד מדינה, ולכן לא נמצא בתכנית להגנת עדים ולא נדרש לאבטחה. בעוד שעד מדינה הוא אדם שלקח לרוב חלק משמעותי בביצוע העבירות, עד תביעה הוא אדם שברשותו עדות מחזקת או מסייעת, לרוב עדות שמיעה או ראייה, ולא לקח חלק פעיל באירועים בכתב האישום. כך גם במקרה של מאיו, שלא הוגדר כעד המפתח בתיק, אך סיפק מידע שחיזק את החשדות בנוגע לאחד האישומים.  

הג'יפ עולה באש בתל אביב, היוםצילום: ברק רביד

שנים האחרונות נרצחו כמה עדים נגד ארגוני פשיעה. המקרה האחרון אירע לפני כחודש וחצי: עד המדינה שי בכר, בן 40, נרצח בהוד השרון באמצעות פיצוץ ברכבו. בכר היה אמור להעיד במשפטו של אבי רוחן, בנוגע לחשדות כי ראש הארגון תכנן לבצע מספר חיסולים נגד עבריינים המשתייכים לארגון פשיעה אחר. 

לפני כן, בנובמבר 2013 נמצאה גופתו של העבריין שימי ענו, שהוגדר על ידי המשטרה כבכיר בארגון הפשיעה של משפחת מוסלי. גופתו של ענו נמצאה באגם בדרום אפריקה. שימי ענו לא היה עד מדינה או בתכנית אבל המשטרה חוקרת האם הרצח שלו קשור לעובדה שאחד מקרוביו שימש כעד מדינה והרצח נועד כדי ללחוץ עליו ולמנוע את עדותו.  

שנה לפני כן, ב-12 ביולי 2012, נרצח דוד חקק, שהעיד במשפט נגד מספר בכירים בארגון הפשע של רוחן. חקק, בן 42 מגבעתיים, נרצח ביריות על ידי מתנקשים, בפינת הרחובות אילת ושדרות ירושלים ביפו. בעדותו הוא הפליל 15 נאשמים בהימורים בלתי חוקיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ