אזרחית אריתריאה נעצרה בחשד שמלה את בנה בן ה-4 בעצמה

האשה, שילדיה נלקחו למשפחות אומנה, טוענת כי מדובר בנוהג מקובל בארץ מוצאה. המשטרה: ישנו חשד שהתעללה גם בילדיה האחרים

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

אזרחית אריתריאה, תושבת אילת, חשודה כי מלה בעצמה את בנה בן הארבע. החשודה הודתה במעשה אך טוענת כי זהו מנהג מקובל באריתריאה. ילדיה של האשה נלקחו על ידי שירותי הרווחה למשפחת אומנה. הילד שנימול הוחזר לאמו רק לאחרונה, לאחר שנלקח למשפחה אומנת. לפי המשטרה ישנו חשד שהאם התעללה גם בילדים נוספים שלה.

ביום שישי, לאחר שני ימי היעדרות, שב הילד לגן שבו הוא לומד. הגננת, ששמה לב כי הוא הולך באופן חריג, בדקה אותו וגילתה כי איבר מינו חבול. בעקבות זאת, התקשרה הגננת למחלקת הרווחה העירונית ולמשטרה.

זמן קצר לאחר מכן הגיעו שוטרים לבית האם ועצרו אותה בחשד לחבלה חמורה בקטין. לדברי עורך דינה של האשה, נמרוד אבירם מהסנגוריה הציבורית, אל השוטרים לא התלווה מתורגמן, מה שיצר בלבול ובהלה מצד האם, שחששה כי ייקחו את ילדיה. בעקבות זאת, התפתח עימות במקום בין האם למשטרה, והיא נחשדה גם בעבירות של תקיפת שוטר והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.

בית משפט השלום באילת האריך שלשום (שישי) את מעצרה של האם עד ליום שני, לאחר שהמשטרה דרשה להאריכו בשישה ימים. המשטרה ביקשה אתמול להאריך גם את מעצרו של בן זוגה של האם, אבל השופט יוסי טופף דחה את הבקשה. נציג המשטרה אמר בדיון כי עלה חשד שבני הזוג התעללו גם בילדיה האחרים של האם. הוא ציין כי ילד נוסף סובל מחבלה בסנטר ועל כתפה של אחותו נמצא סימן נשיכה, שהאם קשרה עצמה אליו.

עו"ד אבירם אמר ל"הארץ" כי הוא מקווה שהפרקליטות תקבל את טענות האשה ולא תגיש נגדה כתב אישום. לדבריו, "דווקא כיהודים, אנחנו יכולים פתאום לצאת מהבועה שלנו ולהסתכל על זה מהצד. על פניו לבוא לילד ולעשות לו מילה, בבית, לבד ובלי הרדמה, זה נשמע מזעזע. ואז אתה חושב על זה כשבמקום הילד מדובר בתינוק חסר ישע, וזה בסדר, מקובל, אף פעם לא תהינו על זה - נעשה ברית, אף אחד לא יערער על זה, למרות שברור שהתינוק הזה לא יכול אפילו להסכים, ואם היו שואלים אותו הוא לא היה מסכים". 

ד"ר לאונרדו כהן, מרצה ללימודי אתיופיה באוניברסיטת בן גוריון, אמר ל"הארץ" כי לקו ההגנה של האשה ישנו בסיס עובדתי. כהן מבדיל בין הנוצרים באתיופיה ובאריתריאה, הנוהגים למול את בניהם בגיל שמונה ימים, לבין בני זרמים אחרים באזור, שלדבריו עושים זאת בגיל מאוחר יותר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ