שרון פולבר

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה היום (שני) לדיווחים כי היא תומכת בהענקת חנינה לנשיא לשעבר משה קצב. בכנסת אונלייף לנשים אמרה שקד: "אישית, מעולם לא נדרשתי לדון בעניינו של קצב ומעולם לא פתחתי את התיק ולא עיינתי בעובדות". היא הוסיפה כי קצב יעמוד בחודש הקרוב בפני ועדת השחרורים "המנהלת הליך עצמאי בראשות שופט" והדגישה כי אינה מתכוונת להתערב בהליך בשום צורה. עם זאת, הדגישה השרה כי "הודאה וחרטה לא מהוות קריטריון (לשחרור מוקדם – ש"פ). הן כמובן נשקלות על ידי הוועדה במסגרת יכולת השיקום של כל אסיר".

אתמול דווח ב"הארץ" כי בשיחה עם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין העלתה שקד מיוזמתה את סוגיית השחרור של קצב. ככל הידוע, ריבלין סירב לעסוק בסוגיה והבהיר לשרת המשפטים כי הדיון בחנינה לקצב לא רלוונטי בעת הזאת. בלשכתו של ריבלין הכחישו את הפרסום בערוץ 10, לפיו הוא הביע תמיכה בחנינה. "הנשיא ידון בסוגיה זו ויגבש את עמדתו, אם וכאשר יידרש לכך, וזאת רק לאחר שיעמדו בפניו כלל השיקולים הנדרשים לקבלת החלטה כפי שהוא נוהג בכל בקשת חנינה אחרת המובאת בפניו".

בפרקליטות טרם גיבשו את העמדה שתוצג בפני ועדת השחרורים בדיון שנקבע לעוד שבועיים. עם זאת, בדיונים בנושא המתנהלים בימים אלו נלקחת בחשבון העובדה שהנשיא לשעבר לא הביע חרטה ולא לקח אחריות על המעשים בהם הורשע - אונס, מעשה מגונה, מעשה מגונה תוך שימוש בכוח, הטרדה מינית ושיבוש הליכי משפט.

בנוגע לאמירתו של מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך כי "מעתה המשטרה לא תטפל עוד במכתבים אנונימיים שמעלים חשד לעבירות שביצעו שוטרים" אמרה שקד: "המפכ"ל מנסה להתמודד עם  הרצון מצד אחד לעודד כמה שיותר מתלוננות להתלונן ומצד שני לפעול למיגור התרבות הקלוקלת שקיימת במשטרה של חיסול חשבונות". היא הוסיפה שבעיניה "פתרון כמו מתן חיסיון מקסימלי למתלוננות במהלך החקירה והבירור הוא פתרון אופציונלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ