גורם בכיר במערכת אכיפת החוק: התלונה נגד סילבן שלום לא תוביל לכתב אישום

הבוקר דווח כי אשה כבת 60 התלוננה במשטרה כי שר הפנים לשעבר הטריד אותה מינית. מקורבי שלום טענו כי המתלוננת ניסתה לסחוט אותו כדי שלא יתלונן

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

מקורביו של שר הפנים לשעבר סילבן שלום טענו היום (שלישי) כי אשה הטוענת שהטריד אותה מינית לפני שלוש שנים ניסתה לסחוט אותו כדי שלא תתלונן במשטרה. מקורבי שלום אמרו כי האשה החליטה לפנות למשטרה מאחר שלא נענה לדרישתה לתשלום של 700 אלף שקלים תמורת שתיקתה. הערב ציטטו ערוצי הטלוויזיה גורם בכיר במערכת אכיפת החוק שאמר כי התלונה "לא רצינית ולא תוביל לכתב אישום".

בגל"צ דווח הבוקר כי האשה התלוננה נגד שלום בטענה כי הוטרדה מינית על ידיו לפני כשלוש שנים. לפי ערוץ 2, מדובר באשה כבת 60 שהועסקה כקוראת בקלפים אצל בני הזוג שלום. היא טענה כי בזמן שהיתה בביתם, שלום נגע בניגוד לרצונה בשערה וברגלה, והמשיך למרות ניסיונותיה להדוף אותו. לפי הפרסום, למכתב ששלח עורך הדין של האשה לסילבן שלום לפני כחודש וחצי צורפה בדיקת פוליגרף שעברה.

סילבן שלום, בשנה שעברהצילום: אוהד צויגנברג

בדיקת הפוליגרף שעברה האשה ותוצאותיה פורסמו הערב בערוצי הטלוויזיה. בין היתר היא נשאלה אם שלום המשיך במעשיו למרות שביקשה ממנו להפסיק, והיא ענתה בחיוב. תוצאות הבדיקה הראו שהאשה דוברת אמת, לאחר שלא נמצאו תגובות פיזיולוגיות שמעידות על אמירת שקר.

ב–20 בדצמבר 2015 הודיע שלום, אז שר הפנים והמשנה לראש הממשלה, על פרישתו מהחיים הפוליטיים בשל הפרסומים על הטרדות מיניות. הוא הכחיש את כל הטענות נגדו. בפברואר השנה התפרסם כי המשטרה מתכוונת להודיע ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה שהיא מסיימת את הבדיקה בעניינו החשדות להטרדות מיניות של שלום, ושתמליץ לא לפתוח בחקירה נגדו. ביחידה הארצית לחקירות הונאה ניסו להגיע לנשים רבות שעבדו עם שלום. ואולם עד פברואר לא הצליחו החוקרים להגיע למצב שבו אחת הנשים תגיש תלונה רשמית.

בדצמבר 2015 פורסמה ב"הארץ" עדות של עובדת לשעבר של שלום, שעולה ממנה כי במשך תקופה ארוכה נגע שלום פעמים רבות באיבריה המוצנעים בניגוד לרצונה. העובדת לשעבר סיפרה כי שלום ניסה לגעת בה במקום העבודה ופעמים רבות בעת ששהו מחוץ למשרד, בין היתר בבתי מלון. מיד לאחר הפרסום החלו נשים נוספות לטעון טענות דומות. חלק מאותן נשים היו כפופות לשלום בשנים האחרונות.

בעבר פורסמה עדות של אחד ממאבטחיו של שלום, שעבד עמו תקופה קצרה. המאבטח סיפר על שני מקרים שבהם הבחין בשר שלום מקיים יחסים אינטימיים עם נשים בשירותים. באחד המקרים זיהה את האשה כעובדת המשרד. לאחר הפרסומים כי שלום הוא השר שמתנהלת נגדו בדיקה על הטרדה מינית ב–2014, פנה המאבטח ליחידת להב 433 במשטרה וסיפר לחוקרים על המקרים הללו. המאבטח סיפר שהחוקרים הראו לו מספר תמונות שלא תאמו לאשה שראה, ובכך הסתיימה החקירה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ