מסתמנת פשרה בתביעת רגב נגד הגולש שקילל אותה: התנצלות בלבד ללא פיצוי

בכך נסוגה השרה מדרישתה לפיצוי של 330 אלף שקלים על דברי גילי גולן נגדה. גולן הגיש תביעה נגדית וטען שפרסמה את כתובתו. הפשרה: גולן יתנצל פומבית ורגב תגנה את האיומים שספג

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

מסתמנת פשרה בתביעות ההדדיות של שרת התרבות מירי רגב ושל הגולש גילי גולן שקילל אותה בפייסבוק, שתכלול התנצלות ללא פיצוי כספי. בית משפט השלום בחיפה דן הבוקר (שלישי) בתביעות ההדדיות של שרת התרבות והגולש גולן והציע מתווה פשרה: יגובש נוסח התנצלות שיפרסם גולן על הדברים שכתב נגד רגב בעמוד הפייסבוק שלו, ואילו רגב תפרסם גינוי לאיומים שהופנו כלפי גולן בעקבות התביעה נגדו.

"להארץ" נודע כי הצדדים צפויים להסכים לפשרה, ובכך למעשה נסוגה רגב מדרישתה לפיצוי כספי בסך 330 אלף שקלים. בדיון שהתקיים בתיק לפני כשנה הועלתה הצעה דומה, שגולן יתנצל על הדברים והתביעות יימחקו, אך רגב סירבה לסגת מהדרישה לפיצוי כספי והוחלט שהמשפט יימשך.

מירי רגב החודשצילום: מוטי מילרוד

הפרשה החלה בחודש אוגוסט 2014. רגב, אז חברת כנסת, פנתה לקצין הכנסת בגין פוסט שכתב גולן ובו כינה אותה "זונה". תלונה בנושא הועברה למשטרה וגולן זומן לחקירה על העלבת עובד ציבור, אך התיק נסגר במהירות בהוראה של פרקליטות המדינה בשל חוסר אשמה.

רגב בכל זאת בחרה בספטמבר 2014 להגיש תביעה אזרחית נגד גולן. היא טענה שגולן "ניצל את רשת האינטרנט ואת היקף הפרסום העצום, הארצי והעולמי שהיא מאפשרת לגולשים בה, לשם ביצוע עוולה לפי חוק איסור לשון הרע בכוונה לפגוע בה, כאשר הוא מכפיש אותה ומלבין את פניה ברבים, תוך שהוא מטיח בה האשמות חסרות בסיס המלוות בדברי עלבון מבזים כלפיה".

גולן הגיש תביעה נגדית, ודרש סכום פיצוי זהה. הוא טען שהוא סופג איומים בעקבות פרסום שמו וכתובתו על ידי השרה. השופטת נסרין עדוי איפשרה את הגשת התביעה ודחתה את דרישת רגב לניצול חסינותה הפרלמנטרית.

עורכי הדין של גולן-אורון שוורץ, יוגב נרקיס ודורית בלר דה-בר מסרו כי "זהו ניצחון לחופש הביטוי ולחירויות האזרח מפני השלטון.  ככל שהשרה תיטול אחריות, תגנה האלימות נגד גולן ותסיר עננת האיומים לחייו, הרי שהתנצלות הדדית תסיים את הפרשה בלא צורך בפיצוי כספי. גולן ביקש להתנצל כבר בתחילת הפרשה, ויאות לעשות כן גם בסופה, ככל שחרב התביעה הכספית המאיימת על חופש הביטוי תוסר אף היא, ניתן יהיה לסיים פרשה זו".

עו"ד יניב לנקרי שמייצג את רגב מסר: "השרה תלמד את הצעת בית המשפט ולפיה גולן יביע התנצלות אמיתית ולא מכובסת על דברי הבלע כלפיה, ותמסור עמדתה באמצעותנו בזמן הקרוב. נזכיר כי ההליך, מעבר להיותו אישי, מהווה שליחות ציבורית של השרה, במרכזו שליחת מסר כי יש דין להכפשות קשות מנשוא כלפי נבחרי ציבור בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ