חמישה ישראלים מואשמים בתקיפת עובד ניקיון ערבי בגן הפעמון בירושלים

החמישה, ארבעה מהם קטינים, יצאו יחד לבילוי ובסיומו החליטו לחפש קורבן ערבי ולהכותו. כשנתקלו בעובד הניקיון הם קיללו אותו, תקפו אותו בבעיטות ואגרופים והמשיכו גם כשנפל על הקרקע. הם מואשמים בתקיפה בנסיבות מחמירות

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

חמישה צעירים ישראלים, בהם ארבעה קטינים, הואשמו היום (חמישי) בבית המשפט המחוזי בירושלים בתקיפתו של עובד ניקיון בשל היותו ערבי. על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית המשפט המחוזי נגד נתנאל גולדברג ועוד ארבעה קטינים, הם בילו ביחד לפני כשבוע במרכז העיר. לאחר הבילוי הם יצאו במטרה לחפש קורבן ערבי כדי להכות אותו. 

על פי כתב האישום, "בסביבות השעה 7:00 בבוקר הגיעו הנאשמים לגן הפעמון בירושלים וקראו 'מוות לערבים'. שם פגשו שני עובדי ניקיון וגינון מטעם עיריית ירושלים, כאשר זיהו שאחד מהם הוא בן הלאום הערבי, קיללו אותו, ואמרו לו 'ערבי בן זונה, מוחמד שלכם חזיר', משהמתלונן לא ענה חזרו וקיללו אותו. המתלונן שאל 'מה עשיתי לך? למה אתה מקלל?'. אחד הנאשמים השיב 'עכשיו אני אראה לך בן זונה'. וצעק לעברו 'מוחמד מת'.

מיד לאחר מכן החלו הנאשמים לדחוף את המתלונן, ולהכותו באמצעות בעיטות ואגרופים במשך דקות ספורות. המתלונן נפל על הרצפה, והנאשמים המשיכו לבעוט בו בפניו, בגבו, בבטנו, והיכו אותו באמצעות ידיהם".

חברו של העובד ניסה להרחיק את התוקפים אך ללא הצלחה. במהלך התקיפה גנב אחד הנאשמים את מכשיר הטלפון של המתלונן. לעובד נגרמו חבלות בכל חלקי גופו. החמישה מואשמים בבתקיפה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני ופציעה בנסיבות מחמירות. נגד גולדנברג הוגשה גם בקשה למעצר עד תום ההליכים.

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד נופר פשלר סלע.

החודש הוגש לבית המשפט המחוזי-מרכז לנוער כתב אישום נגד ארבעה נערים יהודים בני 17 מנתניה שתקפו שני נערים ערבים שבילו בחוף הים בעיר על רקע לאומני. הארבעה מואשמים בתקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות ממניע גזעני.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ