שרה נתניהו מבקשת לפסול את השופטת בתביעת איש תחזוקה לשעבר בבית רה"מ

רעיית ראש הממשלה טוענת כי דעתה של השופטת דיתה פרוז'ינין כבר ידועה מכיוון שדנה גם בתיק מני נפתלי ופסקה לטובתו. אליהו טוען כי סבל מהעסקה פוגענית

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

רעיית ראש הממשלה פנתה היום (ראשון) לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בבקשה לפסול את השופטת דיתה פרוז'ינין, שדנה של איש התחזוקה לשעבר גיא אליהו. פרוז'ינין היא השופטת של אב הבית לשעבר מני נפתלי. גם במקרה זה נתניהו אינה נתבעת ועל כן אינה צד בהליך.

בבקשה שהגיש פרקליטה של נתניהו, עו"ד יוסי כהן, נכתב כי "בפסק הדין (בעניין נפתלי – ש.פ) קבע בית הדין קביעה כולי עלמא - ולפיה מעון ראש הממשלה מנוהל באופן המהווה העסקה פוגענית כלפי עובדיו - לרבות אליהו - בניגוד למבוקש בתובענה ובאופן המוכיח כי דעתו ננעלה". 

שרה נתניהו בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, בנובמבר האחרון
שרה נתניהו בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, בנובמבר האחרוןצילום: אמיל סלמן

על כך הוסיף כהן בבקשה כי "לאחר שבית הדין קבע כי המעון מנוהל באופן העולה כדי העסקה פוגענית, כל שנותר לו הוא להכריע בתיק אליהו באופן זהה. דעתו בקשר להעסקה הפוגענית כבר הובעה מפורשות, עמדתו ידועה, נהירה וברורה... תפקידו של בית הדין בעניין אליהו מתמצה לכל היותר במתן חותמת גומי לאותן הקביעות שקבע בפסק הדין". נוכח כל אלו מבקשת נתניהו לפסול את השופטת.

עו"ד נעמי לנדאו, המייצגת את אליהו וגם את נפתלי, אמרה בתגובה כי "אין בבקשה הזו דבר וחצי דבר מלבד שאיפתה החוזרת של הגברת נתניהו להלך אימים ולהטיל מורא על כל מערכת המשפט, לבל תתקבלנה החלטות שלא יישאו חן בעיני הגברת הראשונה. לא ייתכן שהגברת נתניהו תמשיך להטיל כך רפש בשופטת ותהלך אימים גם על ערכאת הערעור שאמורה לדון בעניינה. על הנהלת בתי המשפט לשים לזה סוף. הבקשה עצמה אינה ראויה לכל התייחסות עניינית, שכן לגברת נתניהו היו אינספור אפשרויות להציג את עמדתה, להשפיע, להביא עדים מטעמה כפי שאכן עשתה".

גיא אליהו תבע באפריל 2014 את משרד ראש הממשלה, את סמנכ"ל הכספים והמבצעים עזרא סיידוף, ואת חברת האחזקה "קלינור", על סכום של חצי מיליון שקלים. שלב ההוכחות בתיק הסתיים בחודש אוקטובר וכעת הצדדים ממתינים לפסק הדין. במסגרת ההליך שמנהל אליהו, העידה נתניהו עצמה בבית הדין, עדות שצורפה לתיק של מני נפתלי ושימשה בסיס לחלק מהקביעות בעניינה.

גיא אליהו בבית הדין לעבודה בירושלים, במארסצילום: אוליבייה פיטוסי

בכתב התביעה שהגיש אליהו נאמר בין היתר כי "סביבת העבודה במעון רה"מ יצרה תנאי העסקה פוגעניים שאין הדעת סובלת. מסדרי ניקיון המלווים צעקות, חרפות ועלבונות היו במעון עניין שבשגרה והטילו מורא על כל העובדים. לא פעם הפכו תקריות פעוטות להתפרצויות זעם קשות שיכלו אף להסתיים באירועים חריגים, כמו השלכת כלים שלא הונחו במקומם לרצפה לנגד עיניהם המשתאות של העובדים".

בחודש פברואר פסקה פרוז'ינין כי המדינה תשלם לנפתלי 170 אלף שקלים בגין העסקה פוגענית ממנה סבל במעון, ובגין הטעייתו באשר לעתיד העסקתו בתנאי קבע כאב הבית. הפרקליטות ערערה על הקביעות המשפטיות בפסק הדין, ונתניהו עצמה ערערה על הקביעות העובדתיות שנגעו לה.

גם נפתלי הגיש ערעור ובו ביקש כי בית הדין הארצי לעבודה יורה . בנוסף ביקש נפתלי לערער על קביעתה של פרוז'ינין לפיה אמירותיו של ראש הממשלה נגדו בתקשורת אינן מהוות לשון הרע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ