המתלוננת נגד ראש העיר חולון התראיינה בפנים גלויות: "הוא רדף אחרי"

בראיון לערוץ 10, סיפרה תמרה פרדטצ'נסקי על המעשים המגונים שביצע בה לכאורה מוטי ששון. בנוסף נחשפו פרטי עדותה של עוזרת ראש העיר. תיק החקירה נגד ששון נסגר מחוסר אשמה

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

המתלוננת נגד ראש העיר חולון מוטי ששוןשנחשד במעשים מגונים ובהטרדות מיניות, התראיינה בפנים גלויות הערב (ראשון) בערוץ 10 וגוללה את טענותיה. באחרונה ערערה המתלוננת על החלטת פרקליטות תל אביב לסגור את התיק בפרשה מחוסר אשמה.

המתלוננת, תמרה פרדטצ'נסקי, סיפרה: "כשהייתי נכנסת ללשכה החיבוק לא היה חיבוק של חבר טוב או אח, זה היה בכוח. יום אחד הגעתי, הוא יצא מהשולחן והתחיל ללטף אותי ואני ניסיתי לדחוף אותו ואז התחיל ללטף אותי בחזה ואני ניסיתי איכשהו, כמו נחש, לצאת מהחיבוק שלו. איכשהו יצאתי".

המתלוננת נגד ראש העיר חולון, תמרה פרדטצ'נסקי
המתלוננת נגד ראש העיר חולון, תמרה פרדטצ'נסקיצילום: מתוך חדשות 10

פרדטצ'נסקי סיפרה כי ששון בא במכוון לאולם שידע שתהיה בו ופגש בה בחנייה. "הוא פשוט רדף אחריי. הוא ידע שהבת שלי מתאמנת בקריית שרת וידע באיזו שעה מתחיל האימון. כשיצאתי מהאולם פתאום אני שומעת 'תמרה תמרה', אני מסתכלת והוא עומד באמצע החנייה. אומר לי, 'למה אנחנו עומדים בחום, בואי ניכנס לאוטו'. ואז הוא לקח את היד שלי, ושם את היד שלי על איבר המין שלו ככה, בכוח. קיבלתי חום. על המכנסיים. ואז הוא אמר תרגישי איזה גבר אני, כמה אני רוצה אותך. פשוט יצאתי מהאוטו וישר קפצתי לאוטו שלי ונסעתי", שיחזרה.

"אני עומדת מול ראש העיר ואני לא יודעת איך להגיד לו שזה פשוט לא מתאים לי. אני לא רוצה אותך", אמרה פרדטצ'נסקי בראיון. "פחדתי לאבד את מקום העבודה, כי אני אמא חד הורית וזו הפרנסה היחידה שלי".

מוטי ששון
מוטי ששוןצילום: ניר קידר

בנוסף נחשפה עדותה במשטרה של עוזרת ראש העיר, ששמה לא נחשף. "אני זוכרת שזה היה משהו חוצה גבולות... הסיפור הטריד אותי, כי חשבתי על תמרה... והגרסה שלה מול גרסת ראש עיר שנחשב ראש עיר מוביל ומוצלח, ואיך אני אוכל לשמור עליה", אמרה בעדותה. "ביקשתי ממנה שפשוט תתרחק ממנו ולא תענה לטלפונים שלו". זמן קצר אחר כך עזבה תמרה את עבודתה בעירייה.

בחקירה של ששון ביחידה לחקירות הונאה, שנחשפה גם היא בערוץ 10, אמר כי היה מיודד עם המתלוננת, אולם הכחיש כל קשר מיני עמה. "היא נראית טוב אבל אני חושב פעמיים אם אני מתקרב לאחת כזאת. הייתי נותן לה חיבוק ונשיקה כמו לכולם", אמר. ששון טען כי פרדטצ'נסקי נשלחה על ידי עסקנים שהסתכסכו אתו והחליטו לנקום בו.

הפרשה נחשפה בנובמבר 2014, לאחר שמקורב לאשה שעבדה בעבר בעיריית חולון הגיש תלונה לפיה חברתו הוטרדה מינית על ידי ראש העיר. לטענת המקורב, העובדת סיפרה לו כי כמה שנים קודם לכן ששון הטריד אותה מינית כשהשניים היו יחד במכוניתו. מתוכן התלונה לא היה ברור אם העובדת היתה מעוניינת להתלונן במשטרה ולמסור את גרסתה, או שרצתה שמקורבה ישמור את המידע לעצמו.

בעבר נקשר שמו של ששון לאירוע דומה, כשנחשד שהטריד מינית את תושבת עירו, אך לאחר חקירה החליטה הפרקליטות לסגור את התיק מבלי להגיש כתב אישום.

בתגובה על דברי המתלוננת, מסר עורך דינו של ראש העיר, ששי גז: "הפרקליטות לרוב סוגרת תיקים כאלה מחוסר ראיות. משמעות ההחלטה לסגור את התיק מחוסר אשמה היא כמעט אוטומטית כשמדובר בעלילה. יש לחקור מי עומד מאחורי המתלוננת ומנצלה כדי לנקום באדם ישר שלא נכנע לתכתיביו. אני משוכנע שהערר יידחה והתיק יישאר סגור מחוסר אשמה".

מפרקליטות מחוז תל אביב נמסר: "הפרקליטות מגישה כתב אישום רק כשישנו סיכוי סביר להרשעה. סיכוי זה לא התקיים בענייננו. אין לראות סגירת תיק מחוסר אשמה כהבעת חוסר אמון בגרסת המתלוננת אלא כקביעה משפטית לאור הראיות בתיק. טענות המתלוננת בערר ייבחנו ויישקלו בכובד ראש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ