זוכה תושב עזה שהואשם במכירת ציוד טכנולוגי לחמאס

למוחסן חמדונה יוחסו עבירות של מגע עם סוכן חוץ וקשירת קשר לפשע. ביהמ"ש המחוזי בב"ש קבע כי בחלק מהמקרים כלל לא ידע מי לקוחותיו וכי החומרים שהגיש שב"כ נכתבו בתמציתיות על ידי חוקר

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע זיכה שלשום (ראשון) את מוחסן חמדונה, תושב רצועת עזה בן 34, שהואשם כי ניהל קשרים עסקיים עם פעילי חמאס ומכר להם ציוד טכנולוגי, בין השאר כדי להקים רשת תקשורת במנהרות חמאס ברצועת עזה.

כתב האישום, שהוגש באפריל 2015, ייחס לחמדונה ארבעה אישומים חמורים של מפגשים שערך עם פעילי חמאס. על פי כתב האישום, חמדונה נפגש עם אחמד חטיב, פעיל בארגון, ומכר לו ציוד מחשבים כמו עכברים, רמקולים, מסכים ומגני מסך. עוד הואשם חמדונה כי מכר ציוד מחשבים ומצלמות אבטחה לפעיל חמאס ראפה בעלושה, האחראי על מערך מצלמות האבטחה בביתו של ראש ממשלת חמאס ברצועת עזה, איסמעיל הנייה. לחמדונה יוחסו עבירות ביטחוניות חמורות של מגע עם סוכן חוץ, מתן שירות להתאחדות בלתי מותרת, איסור פעולה ברכוש טרור וקשירת קשר לפשע.

השופט יואל עדן זיכה את חמדונה מחמת הספק מכל ארבעת האישומים וקבע כי לנוכח חומר הראיות שהוגש לו, אין הוא מוצא בסיס לטענות, בחלק מהאישומים, שחמדונה ידע שהוא מוכר ציוד לפעילי חמאס. ביחס לאישומים האחרים, קבע השופט כי חמדונה ידע שהציוד שהוא מוכר ישמש את הארגון. עוד קבע השופט כי החומרים שהגיש שב"כ נכתבו בתמציתיות על ידי חוקר ואינם "בבחינת רישום שהוא מלה במלה".

נציגת הפרקליטות בדיון אמרה בדיונים כי יש אי התאמות בין עדותו של חמדונה בבית המשפט לבין הדברים שאמר בחקירת שב"כ. השופט התייחס לטענה בפסק הדין וקבע כי עדותו של חמדונה "נחזית להיות עדות אמינה".

עורכי הדין אסתר בר-ציון וויקטור אוזן, שייצגו את חמדונה בבית המשפט, מסרו ל"הארץ" כי "בית המשפט המחוזי הורה על זיכויו של חמדונה מכל האישומים אשר יוחסו לו. הכרעת הדין המזכה מדברת בעד עצמה, וחבל שפרקליטות מחוז דרום היתה עיוורת מלראות את חפותו. חמדונה, נשוי ואב לילדים, חסר עבר פלילי או ביטחוני, התגורר בעזה ולו חנות לאביזרים נלווים למחשבים. כל 'חטאו' היה שמכר את מרכולתו ללקוחות שונים, תושבי העיר עזה".

מפרקליטות מחוז דרום נמסר בתגובה כי היא שוקלת את עמדתה בדבר הגשת ערעור.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ