מטיף באל-אקצא שקרא "לשחוט יהודים" הורשע בהסתה לאלימות

איש הדת עומר אבו-סארא תועד בווידאו נושא דרשה ובה קרא לטהר את הר הבית "מהטינוף של היהודים". להגנתו טען כי מדובר בציטוט מהקוראן. ביהמ"ש: "אמירותיו רוויות איבה"

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

בית משפט השלום בירושלים הרשיע היום (שני) דרשן מוסלמי ממסגד אל-אקצא בעבירות של הסתה לאלימות ופרסום הסתה לאלימות בשל דברים שנשא בגנות יהודים במסגד. על פי הכרעת הדין, עומר אבו-סארא, איש דת ומורה לאיסלאם, אמר את הדברים בפני מתפללים במסגד אל-קבלי שבהר הבית ב-2014. הדברים תועדו בווידאו והועלו לרשת.

בין השאר נשמע אבו-סארא אומר בסרטון: "ואני אומר את זה ליהודים במפורש, הגיע הזמן לשחוט אתכם, הגיע הזמן להילחם בכם, הגיע הזמן להרוג אתכם... אלוהים, זרז את היום שבו נטהר את אל-אקצא מהטינוף שלהם, זרז את היום שבו תקום מדינת החליפות האיסלאמית".

בדיונים בבית המשפט טען אבן-סארא כי ציטט מהקוראן וכי מדובר בדברי הלכה. ואולם השופט שמואל הרבסט דחה את טיעוניו. "לא ניתן לראות בדברי הנאשם דברי דת תמימים", כתב השופט, "אין ספק כי מדובר בהשפלה וביזוי של העם היהודי, ואמירותיו של הנאשם רוויות גילויי איבה ועוינות כלפי כל יהודי באשר הוא יהודי". 

בפרקליטות מחוז ירושלים בירכו על ההחלטה. "הנאשם ושכמותו מלבים בנאומיהם ובדבריהם את המתח הקיים במדינת ישראל בין ערבים ויהודים", אמר התובע, עו"ד נתי בן חמו. "בכך הם מביאים למרדף דמים בלתי פוסק שבו נערים וילדים מבצעים פיגועים רצחניים באמצעות סכינים, בקבוקי תבערה ואבנים, ובכך מביאים לפגיעה קשה בחיי אדם ובתחושת הביטחון של ציבור".

גזר דינו של אבו-סארא יינתן במועד מאוחר יותר.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ