השחקן משה איבגי נשלח למעצר בית

איבגי נחקר בחשד להטרדה מינית וביצוע מעשים מגונים. השחקן אמר לחוקרים כי עשה דברים המקובלים בתיאטרון ולא הבין שהוא כופה עצמו על הנשים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

השחקן י נחקר היום (שלישי) במשרדי להב 433 בחשד להטרדה מינית וביצוע מעשים מגונים. בתום החקירה הוא שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים למשך חמישה ימים. איבגי הגיע בשעות הבוקר בחשאי ליחידה לחקירות הונאה, בכדי למנוע מכלי התקשורת לצלם אותו. השחקן נחקר לגבי שלוש מתלוננות, ובנוסף ניסתה המשטרה להגיע למתלוננות נוספות מקרב נשים שעבדו איתו וסטודנטיות למשחק, אולם אף אחת לא ביקשה להגיש נגדו תלונה. 

החקירה מתמקדת, ככל הנראה, בעובדת תיאטרון חיפה לשעבר  במשטרה נגד איבגי בגין מעשה מגונה. איבגי טען באוזני החוקרים כי עשה דברים שהיו מקובלים בתיאטרון הישראלי לאורך השנים, וכי הוא לא הבין באותו הזמן שהוא מטריד מינית או כופה את עצמו על הנשים.

איבגי בחודש שעבר
איבגי בחודש שעברצילום: מוטי מילרוד

הפרשה נחשפה בערוץ 10, כשדיווח כי העובדת הגישה התרעה לפני תביעה, ובה טענה כי תלונתה נגד השחקן על הטרדה מינית לפני כשנתיים לא טופלה בשעתה כראוי בהנהלת התיאטרון. בשימוע שנערך אז לתיאטרון התנצל השחקן על ה"אי-הבנה" ובתיאטרון אמרו כי הבירור "הסתיים לשביעות רצון העובדת" וכי היא הועברה לעבוד בהצגה אחרת של המוסד.

בהמשך  באתר "וואלה" ובערוצים 2 ו-10 כי שש נשים טוענות שהשחקן הטריד אותן מינית. איבגי מסר לאחר מכן בתגובה כי "אני רוחש כבוד רב לכל האנשים שעבדו ועובדים איתי. אני המום נוכח הטענות לכאורה המועלות בכתבה. מעולם לא פגעתי בכל צורה שהיא באדם. גבר או אישה. מצפוני שקט".

שחקנית אחת סיפרה ל"וואלה" כי איבגי הטריד אותה לפני כעשר שנים, כשהיתה בסוף שנות העשרים שלה. לדבריה, הוא נהג לשלוח ידיים לחזה של נשים שונות שעבדו באותה הפקה, "ואז, אחרי כחודש של ההפקה, בעוד כולם נפרדים בסוף היום באופן שגרתי למדי, הוא ניגש להיפרד ממני ולפני שהספקתי להבין מי נגד מי הרגשתי את הלשון שלו נדחפת לי באגרסיביות לתוך הפה. זה קרה באופן כל כך פתאומי וכל כך לא צפיתי את זה בא, שברגע הראשון אפילו לא קישרתי בין הדבר הדוחה שזוחל לי בהפתעה בתוך הפה, לבין השחקן שעמד לפני רגע לידי. הדפתי אותו מעלי בבוטות תוך כדי דחיפה ודי מהר הלכנו איש איש לדרכו בחוסר נעימות מצד שנינו".

לאחר הפרסומים החליט איבגי לקחת פסק זמן מכל עיסוקיו בתיאטרון. "נוכח גל הפרסומים המטלטלים את חיי וגורמים למשפחתי כאב רב החלטתי לקחת פסק זמן", נכתב בהודעה מטעם איבגי. "אני שב ואומר כי לא פגעתי באף אדם, גבר או אשה. ככל שאדרש להתייחס לדברים, אעשה זאת במקומות המוסמכים לכך ובאופן מלא".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ